Diğer Haşereler Genel Genel İlaçlama

Akrep İlaçlama

Akrep Mücadelesi

Akrep, ölümcül zehir taşıyan tehlikeli böcekler arasında yer almaktadır. Siyah, kahverengi, kırmızı ve sarı renklerde görülebilen akrep, çok dayanıklı bir böcektir.

Akrep İlaçlama : Akrepler çok sıcak ve çok soğuk hava koşullarında rahatlıkla yaşayabilen canlılardır. Çoğunlukla akrep sonbahar ve yaz aylarında yaşam alanlarımızda görülmektedir. Yumurta yaparak çoğalan akrep yavrularını belli bir süre sırtında bulunan özel bölmenin üzerinde gezdirmektedir. Akreplerden kurtulmanın yolları profesyonel akrep ilaçlama uygulamalarıyla mümkündür.

Akrep gündüz saatlerinde yuvasında dinlenerek gece ortaya çıkmaktadır. Yiyecek bulma arayışına çıkan akrep dolaşarak evlerimizin içine kadar ulaşabilmektedir. Etçil olarak beslenen akrep, ölü böcek, kurbağa ve fare yiyerek beslenmesini sağlamaktadır.

Akreplerin En Fazla Görüldüğü Alanlar

Akrep ile mücadele en çok mutfak, banyo, bodrum, kömürlük, çatı arası, bahçe gibi alanlarda yapılmaktadır. Dış ortamlarda yuvalarını taş altı, duvar çatlakları, kayalık dipleri, ağaç kovukları gibi alanlara yapan akrep, çeşitli türlere sahiptir. Akrep ilaçlaması akreplerin yuva oluşturacağı alanlara derinlemesine uygulanmalıdır.

Akreplerin Zararları

Akrep kuyruğunda zehir taşıyan bir böcek olup kendini savunma anında insanları sokmaktadır. Akrep sokması durumunda zehrin etkisi altına giren canlının iç organları erimeye başlayarak ölüm vakaları görülür. Akrep sokması sonucunda en yakın sağlık kuruluşundan yardım almalısınız ve akrep görülen alanları akrep ilaçlama firmaları tarafından ilaçlatmalısınız.

Akrebin soktuğu kişide bazı belirtiler ortaya çıkmaktadır. Akrebin soktuğu bölgede acı, uyuşma, karıncalanma ve şişlik görülmektedir. Aynı zamanda kas seğirmesi, terleme, huzursuzluk, yüksek tansiyon, derin nefes alma, kalp ritminde artış gibi belirtilerde gözlemlenmektedir.

Bio-Active böcek ilaçlama şirketi olarak akreplerin insanlar üzerinde oluşturduğu tehlikenin farkında olarak gerekli önlemleri almaktayız. Gelişmiş ilaçlama yöntemlerimiz ile akrep görülen açık ve kapalı tüm bölgeleri ilaçlayarak bu böcekleri kısa sürede yok etmekteyiz. Akrep ilaçlama uygulamalarımız alanında uzman ilaçlama ekiplerimiz tarafından tamamlanmakta olup hizmetlerimizin tümü Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır.

Akrep ile mücadele nasıl olur? »

Akrep Resimleri, Akrep ile Mücadele, Akrep İlaçlama Zamanı|

Akrep ile bireysel mücadele yapılmaz kesinlikle ferdi olarak yapılan ilaçlama ile kurtulmak mümkün değildir. Unutmamak gerekir ki akrep sokması ve zehirlemesi çok tehlikelidir. Akrep sokması ve ısırması basite alınmayacak kadar tehlikelidir. Akrep ile mücadelede mutlaka yoğun, kokulu, sıvı ilaçlar ile yapılmalı. Şayet evimizde ya da yaşam alanlarınızda akrep ve zararlı haşere var ise mutlaka […]

Akrep İlaçlaması

Akrep ısırmasında ne yapmalıyız? »

Akrep, Akrep ile Mücadele, Akrep İlaçlama, Akrep İlaçlaması|

Akrep sokmasında ilk olarak kesinlikle hastaneye başvurmalı ve doktor kontrolünden geçilmesi gerekir. Unutmaması gereken şeylerin başında akreplerin zehirli oluşudur. Akrep ısırması (sokması ) sonucunda ısırılan canlılar da ölümler ve ya ciddi sağlık sorunları yaşanır.

Akrep nasıl ısırır? »

Akrep Nasıl Isırır, Akrep Resimleri, Akrep ile Mücadele, Akrep İlaçlama, Akrep İlaçlaması, akrep zehiri|

Akrep beslenebilmek için öncelikle bir av belirler ve bu ava sinsice yaklaşıp avını sokar ve zehirler. Akrep kuyruğundaki iğneyi avladığı canlının vücuduna sokar ve iğnesindeki zehirleri avının vücuda enjekte eder. Akrep sokmasında çok şiddetli bir acı oluşur ve ısırılan yerde yüksek ateş ile sancı olur. Akrep sokması sonucunda ısırılan kişide ürperme, şok hali, ateşlenme, bilinç […]

Akrep zehirli midir? »

Akrep Nasıl Isırır, Akrep Resimleri, Akrep ile Mücadele, Akrep İlaçlama, Akrep İlaçlaması, akrep zehiri|

Akrep haşeresinin tüm türleri zehirlidir. İnsanlar ve hayvanlar için çok tehlikeli olan hayvanlardır. Akrep ısırmasında ısırılan canlı zehirlenebilir ve ısırılma sonucu ölümler dahi yaşanabilir. Özellikle sıcak mevsimlerde aktif olan böceklerdir. Çok güçlü bünyesi olan bu canlıların çölde ve sıcak iklimlerde yaşayan türleri diğer yerlerde yaşayan akreplerden daha zehirlidir.

Akrep Zehirlimidir

Akrep nasıl tanınır? »

Akrep Nasıl Isırır, Akrep Resimleri, Akrep ile Mücadele, Akrep İlaçlama, Akrep İlaçlaması|

Akrep dışardan baktığımızda, 4 çift ayağı olan ve bunlardan hariç 1 çift kolları bulunan bir böcek türüdür. Kuyrukları bölmeli olup bedeni üzerine dönük bir yapıdadır. Uç kısmında bir zehirli iğne bulunur. Hareketi çok yavaş ve ağır bir şekildedir. Akrepler bulunduğu ortama bağlı olarak farklı renklere sahip ve farklı yapılara sahip canlılardır. Akrebin tüm türleri zehirlidir. […]

Akrep İlaçlama ve Akrepler Hakkında »

Akrep Resimleri, Akrep ile Mücadele, Akrep İlaçlama, Akrep İlaçlaması|

 

Akrepler eklem bacaklı küçük böceklerdir. Sıcak iklimin görüldüğü her alanda akrep canlısı ile karşılaşmak mümkündür. Bu böceklerin 4 çift ayakları vardır ve her ve her ayağın uç kısmında kıskaçları bulunur. Akreplerin bunlardan hariç kolları gibi kullandıkları güçlü 2 adet kıskaçlı organları bulunur. Genellikle tüm türleri zehirli olan böceklerdir. Bu böceklerin sıcak ülkelerde yaşayan türleri diğer […]

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın