Genel

Böcek İlaçlama Firmaları

Böcek ilaçlama firmaları yaşam sürdüğünüz alanlarda sorunlara neden olan haşerelere karşı profesyonel hizmet sağlayan önemli kuruluşlardır. Hizmet alacağınız firmanın çalışma ruhsatına sahip yasal bir kuruluş olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir.

Sektörde çok sayıda çalışma ruhsatına sahip olmayan firma yer almaktadır. Bu böcek ilaçlama firmaları kalitesiz zirai tarım ilaçları kullanarak haşere türleri üzerinde etki sağlamaya çalışmaktadır. Bu tür ilaçlar haşere türleri üzerinde etkili sonuç vermediği gibi insan sağlığı açısından da çok tehlikelidir. İnsan sağlığını korumaya yönelik olarak üretilmeyen bu tür ilaç kullanımları nedeniyle insanlar önemli sağlık sorunları yaşamakta hatta zehirlenmektedir.

Bio-Active böcek ilaçlama firması böcek ilaçlama uygulamalarında kullanmış olduğu ilaçları Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış ürünler arasından seçmektedir. Çalışmalarında önceliğini insan ve çevre sağlığını korumaktan yana kullanan firmamız Sağlık Bakanlığı’ndan onaylıdır. İlaçlama yöntemlerimiz alanında gerekli tecrübe ve bilgi donanımına sahip ilaçlama personellerimiz tarafından gerçekleşmektedir. Böcek ilaçlama firmaları arasındaki yerimizi daima koruyarak uzun yıllardır hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Böcekler Evimize Nasıl Girer

Küçük yapıya sahip olan haşere türleri evlerimize çeşitli yollardan girmeyi başarırlar. Evlerimizin kapı altı boşlukları, balkonların açık bırakılan pencere ve kapıları, kırık cam, kapı araları, duvar boşlukları, dış ortamdan evimize getirdiğimiz eşya veya poşetler yoluyla evlerimize kadar ulaşan böcek türleri vardır. Dış ortamlarda barınan mikrobu ve bakteriyi evlerimize kadar taşıyan böceklerin zararları oldukça büyüktür. Eşyalarımıza verdikleri zararlar ile maddi kayıplara sebep olan böcekler, mikrop ve bakteriler yoluyla da ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olurlar.

Eve Giren Haşere ve Fare Türleri

 • Yaban arısı, karınca, salyangoz, çekirge, güve, eşek arısı,  kene, pire, tahtakurdu, bit, hamam böceği, kalorifer böceği
 • Amerikan hamam böceği, tahtakurusu, sivrisinek, tesbih böceği, kulağakaçan böceği, lağım faresi, çatı faresi
 • Ev faresi karafatma, mite, sıçan, kertenkele, kırkayak, akar, fındık faresi, pamuk faresi, kakalak, tatarcık, ağaç kurdu
 • Tatarcık, gümüş böceği, yılan, mayt, halı böceği, uyuz böceği, sinek, çıyan, , Alman hamam böceği akrep, örümcek

Doğa ortamından yuvalarının bozulması, soğuk hava şartları ve yiyecek bulmak gibi sebeplerden dolayı ayrılan haşere ve fare türleri yaşam sürdüğümüz alanlara girerek, yaşam alanlarımızı yuva edinmeye çalışırlar. Bu zararlı canlıların vereceği hasarlardan korunmamın en güvenli yolu böcek ilaçlama firmaları tarafından ilaçlama hizmeti talep etmektir. Profesyonel böcek ilaçlama firması geliştirmiş olduğu formüller sayesinde haşerelerin en kısa sürede etkisiz hale gelerek yaşam alanlarınızın eski sağlığına kavuşmasını sağlayacaktır.

Böceklerden İnsanlara Geçen Hastalıklar

Böcek, fare ve haşere türlerinin taşımış olduğu çeşitli mikrop, bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıklar;

 • Tifüs
 • Veba
 • Humma
 • Sıtma
 • Verem
 • Dizanteri
 • Hepatit
 • Cilt hastalıkları
 • Parazitsel hastalıklar
 • Böcekler İle Mücadele

Çoğu kişinin ortak sorunu olan böcekler ile mücadele, her mevsim karşılaşılabilen sorunlar arasındadır. Böcekler ile kendi yöntemleri ile kurtulmaya çalışan kişiler sorunun anlık olarak çözülmesinden dolayı haşere problemleriyle yeniden karşılaşmaktadır. Çünkü haşereler ile mücadele bilgi ve dikkat isteyen ciddi bir iştir. Haşerelerin türü tespit edilerek haşere ve yumurtalarına etki sağlayacak böcek ilaçları ve yöntemleri belirlenerek uygulanmalıdır. Aksi durumlarda fark edilmeyen yumurtalardan çıkan yavrular, kısa sürede yaşam alanlarınıza dağılarak yeniden haşere problemiyle karşı karşıya kalmanıza neden olur. Böcekler ile mücadelede en profesyonel hizmeti böcek ilaçlama firmaları aracılığıyla almanız mümkündür.

Böcek İlaçlama

 • Jel ilaçlama
 • Kokusuz ilaçlama
 • Kokulu ilaçlama
 • Sıvı ilaçlama

Böcek ilaçlama yöntemleri alanında uzman ilaçlama firmaları tarafından çeşitli yöntemler aracılığıyla uygulanmaktadır. Bio-Active böcek ilaçlama şirketi olarak ilaçlama yöntemlerimiz Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olup alanında uzman ilaçlama ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları arasında en zengin ilaçlama seçeneklerini sunan firmamız gün boyu hizmet sağlamaktadır. Ekonomik ilaçlama fiyatları ile kaliteli hizmetin kapılarını Müşterilerimize açan Bio-Active böcek ilaçlama, güvenilir hizmetin daimi adresidir.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama fiyatlarını belirleyen önemli unsurlar vardır. Alanında uzman ilaçlama personelleri tarafından böcek sorunu yaşanan alan incelendikten sonra en makul ilaçlama fiyatı çıkarılarak bilgi verilmelidir.

Böcek ilaçlama fiyatlarını belirleyen unsurlar

 • İlaçlama yapılacak mekanın özellikleri ve metre kare cinsinden ilaçlama yapılacak alanın hesaplanması
 • İlaçlama yapılacak haşerenin türü ve ortamda var olan yoğunluğu
 • Haşerelerin yoğunluğuna bağlı olarak kullanılacak ilaç miktarı ve türü
 • Böcek İlaçlarının Uygulandığı Alanlar

Böcek ilaçları yöntemine bağlı olarak açık ve kapalı tüm alanlarda başarı ile uygulanabilmektedir. Fakat bunun için alanında profesyonel olarak hizmet sağlayan böcek ilaçlama firmaları tarafından destek almalısınız. Açık alanlarda gerçekleşecek ilaçlama uygulamaları yeşil alanlara ve iklim örtüsüne zarar vermeyecek ilaçlar ile uygulanmalıdır. Aynı şekilde kapalı alanlarda uygulanan ilaçlama işlemi de çok büyük önem taşımaktadır. Hizmet alacağınız böcek ilaçlama firması tarafından size sunulan hizmeti sorgulamanız güvenilir hizmet almanızı sağlayacaktır.

Haşerelerin En Çok Görüldüğü Alanlar

Haşere türleri yiyeceklerimize meraklı canlılar olduğundan dolayı mutfak, kiler ve gıdaların depo edildiği alanlarda gezinen ve yuva oluşturan haşere türlerine sıkça rastlamak mümkündür. Nemli ve rutubetli alanları seven böcek türleri, banyo ve su borularının olduğu alanlarda da çokça görülmektedir. İlaçlama yapılacağı zamanlarda haşerelerin bu alanlarda fazlaca bulunmaları göz önünde bulundurularak bu gibi alanlara detaylı ilaçlama yapılmalıdır.

Açık alanlarda ise haşerelere bitkilerin ve mahsullerin yetiştiği tarla, bahçe, sera gibi alanlarda sıkça rastlanır. Bitkilerin taze kökleri ve yaprakları ile beslenen böcek türleri bu nedenle bitkilerin arasına yuva oluşturmaktadır. Böceklerin bitki ve mahsullere vermiş olduğu zararda büyüktür.

Bio-Active böcek ilaçlama, ev, işyeri, fabrika, apartman, depo, hastane, okul, park, bahçe, tarla gibi açık ve kapalı tüm alanlarda ilaçlama hizmetlerini başarı ile yerine getirmektedir. Firmamıza dilediğiniz gün ve saate ulaşarak hizmet alabilirsiniz. Bize www.bocekilaclama724.com veya İletişim numaralarımızdan ulaşarak 7/24 bilgi alabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım