sss

Böceklerden Kurtulmanın Yolları

Neredeyse yılın belli mevsimlerinde her birey ev ve iş yerlerinde böceklerden kurtulmanın yolları na başvurur. Ancak böceklerden kurtulmanın yolları sanıldığı kadar kolay bir uygulama işlemi değildir.

Neredeyse yılın belli mevsimlerinde her birey ev ve iş yerlerinde böceklerden kurtulma yollarına başvurur. Ancak böceklerden kurtulmanın yolları sanıldığı kadar kolay bir uygulama işlemi değildir. Böcekler, özellikle de büyük bir kesimi; geceleri yuvalarından çıkmaktadır. Bu durmada haşerelerin yaşadıkları alanların tespiti için işleri zorlaştırmaktadır.

Böceklerle savaş çok eski yüzyıllara dayanır. Ancak günümüzde bireysel mücadelenin olamayacağını kabul görenler, bu noktada hemen profesyonel böcek ilaçlama şirketleri ile iletişime geçerek önlem ve tedbirlerini bu yönde sağlamaktadırlar. Böcek ilaçlama kolay bir iş değildir. Hemen hemen herkesin düştüğü bariz hatalar vardır.

Yaz aylarında hastanelerin acil servis bölümünde yapılan bir istatistik sonucunda, acil servise gelen hastaların yüzde 60’ı evde zehirlenmelerden başvuru yapmıştır. İlaçlama işlemleri, piyasada ucuza satılan korsan ürünleri satın alarak, evde amatörce uygun olmayan koşullarda ilkel yöntemlerle asla yapılmamalıdır. Paranız sağlığınızdan değerli değildir. Hem profesyonel ilaçlama şirketlerinin böcek ilaçlama fiyatları oldukça makuldür. Bu konuda mutlaka ilaçlama firmasından bilgi almalısınız.

Böcekler Evlerimize Kadar Nasıl Ulaşır?

Böcekler, asalak, parazit bazıları hantal ve ağır olabilirler. Ancak hiçte aptal değildirler. Böcek türleri doğal yaşam alanlarında yuvalanıp, yumurtalarını doğaya bırakıp, ekolojik denge içinde üreme ve çoğalma evrelerini tamamlarlar. Bu bir döngüdür.  Ancak böceklerin yaşam alanlarının zamanla insanlar tarafında tahrip edilmesi, haşere ve diğer zararlı canlı türlerinin kapalı mekanlarımıza hücum etmesine neden olmuştur.

Haşereler şu durumlar da evlere girerler;

  • Duvar çatlaklarının arasından sızarak içeri girerler.
  • Ahşap yarıklarının arasında süzülerek, kuru tahtaları delerek ve oyarak yuvalanırlar.
  • Dışarıdan satın aldığımız bir eşyanın üzerinden eve girme ihtimalleri yüksektir.
  • Şömine, baca gibi açık alanlardan içeri rahatlıkla girebilirler.
  • Kapı altları ve eşiklerden kolayca sızabilirler.
  • Açık unutulan, kapı, pencere ve camlarda hemen, fırsatı kaçırmadan girerler.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Böceklerden en seri ve en hızlı şekilde kurtulmanın en etkin yolu ilaçlama yapmaktır. Böcek ilaçlama sayesinde haşerelerden kurtulmak mümkündür.

Sıvı ilaçlama, Jel ilaçlama, Kokulu ilaçlama, Kokusuz İlaçlama ve Fare İstasyonlarının kurulumu sayesinde tüm haşere ve türlerinde kurtulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım