Diğer Haşereler Genel

Çıyan İlaçlama

Çiyan Mücadelesi

Çıyan zehir taşıyan tehlikeli böceklerdir. Yaşam alanlarımızda görülen çıyan türlerine karşı çıyan ilaçlama uygulamaları ihmal edilmemesi gereken bir işlemdir.

Çeşitli renklere ve boylara sahip olan çıyanların bazı türleri oldukça güçlü zehre sahiptir. Bu nedenle çıyanlardan kurtulmak için bireysel yöntemlerden kaçınılmalıdır. Çıyan böcekleri gündüz saatlerinde yuvalarında dinlenir. Gece yiyecek arayışı için ortaya çıkan çıyan, çok hızlı hareket ederek gözden kaybolur. Çıyan ilaçlama uygulamaları alanında uzman ilaçlama personelleri tarafınca gerçekleşmelidir.

Çıyanlar her türlü böcek türü ile beslenebilen canlılardır. Çıyan böceklerini çok sayıda var olan ayaklarından tanımak mümkündür. Ortalama çıyanların iki yüz adet ayağı vardır. Çıyanlar insanları ısırabilen canlılardır. Çıyan ısırması sonucu kişide bazı belirtiler görülür.

Çıyan sokması sonucu kişide görülen belirtiler;

  • Çıyan böceğinin soktuğu bölgede; kızarıklık, kaşınma, şişme, yanma ve kabarma
  • Kusma
  • Bulantı
  • Baş dönmesi
  • Baş ağrısı
  • İştahsızlık
  • Halsizlik

Çıyan sokması durumunda en yakın Sağlık kuruluşuna gidilerek profesyonel yardım alınmalıdır. Bio-Active böcek ilaçlama çıyan ilaçlama hizmeti ile çıyan görülen tüm alanları Sağlık Bakanlığı onaylı yöntemleri ile ilaçlamaktadır.

Yaşam alanlarınızda karşı karşıya kaldığınız tüm haşere türleri için firmamızla irtibata geçerek profesyonel ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.7 gün 24 saat hizmet sağlamakta olup ekonomik çıyan ilaçlama fiyatları ile Müşterilerimize olanaklar sunmaktayız. Kaliteli hizmetin adresi için bize daima ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım