Genel

Evde Güve Olmasının Sebepleri

Evlerimizde olmasını istemediğimiz haşereler bazen bir tahıl güvesi diğer ismiyle un güvesi, bazen ise bir tekstil güvesi diğer ismi elbise güvesi olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Güveler kanatları yoğun pullardan oluşan kelebeği andıran yapıları olduğundan çoğu insan kelebek zannetmektedir. Türüne göre boyları farklılık gösterebilir. Tabi yuvalandıkları ve davranış özelliklerinde de değişkenlik göstermektedir. Peki evde hangi güve daha çok görülmektedir. Evlerde en çok görülen güve tahıl güvesi ve tekstil güvesi dir.

Peki güve neden evlerde olur yada güve neden olur?

Güve ile mücadele etmek için hangi yöntemler gerekmektedir.  Evde en çok görülen ve en çok rahatsızlığı yaratan güve elbise güvesidir. Giysi güvesi olarak da tanınan bu güve 2 ila 5 cm arası uzunlukta görülmüştür. Ten rengine yakın renkte olup özelikle uzun süre kullanılmayan yün türü elbiseleri çok sever. Kapalı ve hava almayan eşyalarda sıklıkla görülmektedir. Karanlık loş nemli ortamları çok sever ve orada barınırlar. Bakliyat güveleri diğer ismiyle un güvesi tahıl güvesi diye anılan bu güve türü ise açık hava alan bakliyat türü malzemelerde sıklıkla görülür.

Güveden nasıl kurtulunur?

Evdeki güveler nasıl yok olur güve oluşumunu engellemek için alınması gereken belli başlı önemli tedbirler bulunmaktadır. Güvelerin girmesini engellemek isin evlerimizin camlarına sineklik taktırmak en önemli etkendir. Yerleştirilip uzun süre kullanılmayacak eşyalarımızın temiz olmasına özen göstermeliyiz. Saklanacak giysilerin kapalı plastik kutularda yada valiz bavul gibi yerlerde saklamalısınız. Mutfak raflarının temiz olduğundan dökülen bakliyat ürünlerinin toplanıp olmadığından emin olmalısınız. Peki güve problemi oluşmuş ve evin her yerine dağılmış ise hemen profesyonel bir ilaçlama ekibi firması çağırmak en doğru seçim olacaktır. Gelen ekip evi analiz ettikten sonra en doğru ilaçlama yöntemini belirleyip güve problemini ortadan kaldıracaktır.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım