Genel

Evdeki Böcekler

Evdeki böcek türlerinin güvenle kontrol altına alınması için ilaçlama şarttır. Bu konuda Alanında uzman böcek ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir.

Evdeki böcekler, bizlerle aynı yaşam alanlarını paylaşarak, her şeyimize ortak olmaya çalışmaktadırlar. Evdeki böceklerden kurtulmanın yegane temeli böcek ilaçlaması yapmaktır.

Evdeki huzursuzluğumuzun, zamansız, mide bulantılarının, bulaşıcı hastalıkların temel nedeni olan böcekler bazen ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. Evdeki böceklerin solunum sistemimiz üzerinde etkisi yüksektir. Evde her ne kadar hijyenik alanlar yaratılmaya çalışılsa da, böceklerin varlığını yok etmeden sağlıklı yaşam alanlarına kavuşamazsınız.

Evdeki Böcek Türleri Hangileridir?

Evimizde bazen tek bir böcek türü olabileceği gibi, karam böcek türleri de varlıklarını sürdürebilmektedirler. Ama genellikle evlerimizi mesken tutan böcekler yaz aylarının başında kendilerini göstermektedirler. Dış ve kapalı mekanlarda bulunan böceklerden bazıları şunlardır; Pire, bit, kene, tatarcık, Alman hamamböceği, Amerikan hamamböceği, Kakalak, Kalorifer böceği, Uyuz Böceği, Halı böceği, kulağakaçan, sülük, salyangoz, çekirge, güve, mite, karafatma, hamamböceği, apartman böceği, tespih böceği, çıyan, Akrep  bu türlerden sadece bazılarıdır.

Böcekler Evlerimize Hangi Yollardan Sızar?

  • Duvar ve Ahşapların çatlaklarından içeri sızabilirler,
  • WC-banyo borularından içeri sızarlar.
  • Nem, küf, rutubet pis koku böcekleri cezbeder,
  • Evcil hayvanların üstünden eve girerler,
  • Dışarıdan satın alınan bir eşya üzerinden,
  • Eşiklerden, açık unutulan kapı ve pencerelerden,
  • Şömine ve baca gibi yerlerde ürerler.

Evdeki Böceklere Karşı Mücadele ve Yöntem Nasıl Olmalıdır?

Evdeki böcek türlerine karşı mücadele ve yöntemler, bireysel olarak değil, dışarıdan bir uzman denetiminde yapılmalıdır. Böceklerin güvenle kontrol alınması için böcek ilaçlama firmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Haşere ilaçlama şirketeler, böcek ilaçlama fiyatları ile sizlere profesyonel hizmet sunar. Bu noktada sizlerin dikkat etmesi gerek nokta, piyasada sahte ve korsan olan böcek ilaçlarını satın alamamanızdır. Gıda zehirlenmeleri ve alerjik reaksiyonlar için bu tür ürünleri tercih etmeyiniz.

Garantili İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Garantili olarak evdeki böceklerden kurtulmanın en iyi yöntemi, ilaçlama firmalarının kullandığı “JEL İLAÇMA” uygulamasıdır. Jel ilaçlama sayesinde böcek türleri anında yok olur. Eve uygulanan jel ilaçlama yöntemi ile böcekler jel ile temas eder ve yuvasında ölür. Böcekler bir birilerinin ölüsünü yerler. Bu ölü böceği yiyen tüm böcekler de ölmektedir. Bu sistem bu şekilde devam ederek böceklerin tek tek etkisiz hale gelene kadar sürmektedir. Evdeki böcekler artık kabusunuz olmayacak. Bu yöntem sayesinde büsbütün kurtulacaksınız.

 

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım