Bilgi

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulurum

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulurum?

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulurum ; Karıncalar küçük zararsız görünsede kimi zaman çok zararlı olabilmektedirler. Her ne kadar Diğer Haşere grupları gibi tiksindirici görünüşleri olmasa bile verdikleri zarar azımsanmıcak kadar oldukça fazladır.

Karıncalar Neden Ev Ve İşyerlerini Tercih Ediyorlar?

Karıncaların Evlerimizi ve işyerlerimizi Tercih etmelerindeki en büyük sebeplerinden bir tanesi beslenmeleri bizlere  çok benzemesidir. Başka sebebide kolayca gıda ihtiyaçlarını karşılaya bilmeleridir yaşam yapıları gereği sıcak yerleri tercih etmeleride tetikleyici nedenlerden biridir. Bahçe gibi toprak olan bölgelerde çok daha sıklıkla görülen karıncalar bu bölgelerin risk analizi daha yüksektir. Özellikle evlerde tercih ettiği bölgeler mutfak kısımlarıdır. Şeker gibi ekmek kırıntıları ve bisküvi taneleri gibi benzer gıda maddelerini gördükleri anda çok kısa sürede orayı istila ederler. Göründükleri bölgede yuvalanma pek yapmazlar. Yuvalarını çok karışık yerlere yaptıklarından tespit edilmesi çok kolay değildir.

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulurum
Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulurum

 

Yaşam Alanlarını Evlere İstila Eden Karıncalarla Nasıl Mücadele Edilir?

Öncelikle Bütün Haşere ve Böcek Gruplarında olduğu gibi Karıncayla mücadelede gıda kalıntıları en önemli faktördür. Yemek kalıntıları olan bir mekan genel haşereler için her zaman birinci tercih olmuştur.  Bio-Active ilaçlama olarak bizim tavsiyemiz! Bir ilaçlama firmasıyla anlaştıktan sonra Böcek ilaçlaması yaptırmadan önce beslene bilecekleri yiyecek kırıntıları, su birikintileri vs. Temizlenmesi gerekiyor. Haşereyle mücadele de jel uygulama, sıvı uygulama yaparken beslene bilecekleri herhangi birşey olmaması gerekiyor. Çok daha hızlı sonuç alınabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulurum

Karınca İlaçlaması Zor Bir İştir..

Kendi yöntemlerinizce yapılan uygulamalar her zaman Geçici çözüm olmuştur. Kaynakların yani yuvaların tespit işlemini yaparak en etkili uygulamayı yapıyoruz. Tezgah üstlerinde yada süpürgeliklerde kısaca ortalıkta gözüken karıncalar sadece işçi karıncalardır. Bunlar topladıkları yiyecekleri yuvalarına götürmek için önce kendilerine bir hat oluştururlar. Hat boyunca iz bırakmak için yollarına yiyecek bırakırlar topladıkları yiyecekleri kraliçe karıncaya götürürler. Yani karınca ilaçlama yapılırken her ayrıntı dikkat edilirse problem kalıcı olarak çözülecektir. Bu Konuyla Alakalı  profesyonel ilaçlama firmalarından destek alabilirsiniz. Bio-Active ilaçlama olarak gerekli eğitimi almış teknisyenlerimizle hızlı ve titiz bir şekilde hizmet vermekten memnunluk  Duyarız.

Destek Hattı: 0850 532 32 28 0212 628 28 28

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım