Genel

Fabrika İlaçlaması

Fabrika İlaçlaması

İş yerlerinin, evlerin, otellerin vb. yerlerin yanında fabrikalar haşerelerin ve böceklerin yaşamlarını sürdürebilmesi adına belki de en uygun yerlerden biridir. Bunun nedeni yeterli ilaçlama işlemi uygulanmayan bu gibi ortamlarda barınmanın özellikle fareler açısından oldukça kolay olmasıdır. Bunun yanında, besin elde etme bakımından özellikle gıda fabrikaları haşereler ve böcekler için harika yerlerdir. Gerek fabrikada çalışan insanlar gerekse üretilmekte olan gıdalar bakımından güvenli bir bölge oluşturabilmek için ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemi mutlaka gerekli olmaktadır. Fabrika ilaçlama işlemi çok ciddiye alınması gereken bir işlemdir.

Fabrika ilaçlama yapacak olan firmalar, ilaçlama konusunda yeterince tecrübe sahibi ve eğitim almış personelle çalışmalı ve yeterli araç ve ekipmanlar ile işlem yapmalıdır. Fabrika gibi ortamlarda bulunmakta olan zararlı canlıların türleri fabrikanın üretim gerçekleştirdiği sektöre de bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu zararlı türleri ilaçlama ekipleri tarafından belirlenip, nerede yaşamakta oldukları tespit edilerek garanti netice veren ilaçlama uygulama yöntemi seçilerek en makul ilaçlama işlemi gerçekleştirilir. İlaçlama işlemi ile ortamın temizliği ve çalışanların sağlığı sağlığını koruması amaçlanmıştır. Bir fabrikayı ilaçlamak, bir ev veya otel ilaçlamaya göre daha zordur ve dikkat gerektirir.  Fabrika ilaçlanacaksa bu fabrika için hangi ilaçlama tipinin yapılacağı, konularında uzman olan ekiplerin ön değerlendirmesi sonucunda belli olur. Fabrika ilaçlama işlemi tecrübeli ve işlerine hakim ilaçlama ekipleri tarafından gerçekleştirilirse fabrikada çalışanlar açısından hiçbir risk doğurmaz.

Ayrıca, bir fabrika ilaçlama işlemine tabi tutulurken fabrika çalışanlarının ortamı terk etmesine gerek yoktur. İlaçlama işlemi sürerken çalışanlar aynı anda işlerine devam edebilirler. İlaçlama yapan firmalara ilaçlama işlemi için başvurduğunuzda ortamda yer alan zararlı canlıların türüne ve sayısına bağlı olarak farklı türde ilaçlama yöntemleri sunulabilir. Eğer fabrikaya kokulu ilaçlama yapılacaksa ortam 4-5 saat havalandırılmalıdır. Diğer bir yöntem olan jel ilaçlama yapılacaksa ortamın terk edilmesine hiç gerek yoktur. Kokusuz ilaçlama yapılacaksa da ortamda 6-7 gün temizlik yapılmaması uygundur. Fabrika ilaçlama işlemi kesinlikle yetkili firmalara verilmelidir. Ruhsatı olmayan ilaçlama firmalarına kesinlikle güvenilmemeli, bu firmalara asla ve asla müracaat edilmemelidir.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım