Genel2

Fare İlaçlama Yöntemleri

Fare İlaçlama Yöntemleri

Fareler ağaçlık ya da taşlık alanlarda çok sık görüldüğü gibi, kanalizasyon, logar ve çöplük gibi alanlarda gezinerek milyonlarca bakteri ve mikrobun vektörlüğünü yapmaktadır. Yaşam alanlarına giren ve sağlık açısından ciddi risk oluşturan Fare ilaçlamayapılmadığı müddetçe sorun yaratmaya devam edecektir. İnsanların yediği tüm besin maddelerini tüketebilen fare, yünlü ya da pamuklu eşyaları da kemirerek maddi zarara yol açabilir. Çatı faresi, tarla ve ev faresi ile sıçan gibi türleri sıklıkla görülen kemirgenler, kapalı alanlarda korkuya neden olur. Boyları 5 cm ile 40 cm arasında değişebilen kemirgenlerden kurtulmak için fare ilaçlama yaptırmak şarttır. Zira fareler, iyi gizlenebilen ve başının büyüklüğündeki her alandan geçebilen bir yapıya sahiptir. Ev, fabrika, restoran, bina ve kömürlük gibi alanlara sıklıkla giriş yaparak maddi sorunlara yol açan ve yaşam alanlarının temizliğini bozan kemirgenleri yok etmek için farklı türde ilaçlama yöntemleri kullanılabilir.

Kaliteli En İyi Fare İlaçlama

Fareyi yok etmek için basit ilaçlar ya da tuzaklar çoğu zaman bir sonuç vermez. Zeki ve öğrenebilen bir canlı olan farelerde grup davranışları büyük önem taşıdığından, görünür tuzak ya da fare kapanları çoğunlukla işlevsiz kalmaktadır. Bu nedenle fare ile mücadele için profesyonel olarak hizmet veren ve kaliteli ilaçlar kullanarak uygulama yapan ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak son derece önemlidir. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilen fare ilaçlama işlemleri için katı ilaçlar ve istasyon adı verilen kilitli kutular da kullanılabilir. Açık alanlarda fare ile mücadele için genellikle istasyon kullanılır. Bunun başlıca sebebi, istasyon içerisindeki ilacın, olumsuz hava koşullarından ve kedi, köpek gibi hayvanlardan korunmasını sağlamaktır. Fabrika ya da iş merkezi gibi büyük alanlarda da genellikle istasyon kullanılmaktadır. Fare istasyonu içerisinde bulunan mum blok adı verilen ilaç, farelerin su içtikleri anda iç kanama yaşamasına ve ölmesine yol açar. Bu şekilde kemirgenlerin alanın uzağında bir yerde ölmesi sağlanmış olur.

Fare İlaçlamada Mekanlar

Ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda genellikle sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilen fare ilaçlama uygulamalarında ek ilaçlar da kullanılabilir. Kemirgenlerden kurtulmak ve yaşam alanlarının sağlığını muhafaza etmek için kaliteli hizmet veren kemirgen ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım