Genel İlaçlama İlaçlama Yöntemleri

Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Kemirgenler grubunda yer alan fare, çok sayıda türe sahip olan canlıdır. Fare insanlar tarafından korkuya neden olan, yaşam alanlarında görülmesi daima tehlike yaratan bir kemirgendir.

Fare, pis ortamlarda gezinerek yuva oluşturur ve her türlü atıkla beslenir. Farelerin bu özelliği onları daha da tehlikeli kılmaktadır. Çünkü fareler gezindikleri pis ortamlar ve beslendikleri atıklar nedeniyle bünyelerinde ve üzerlerinde sayısız mikrop, virüs ve bakteri taşırlar. Yaşam alanlarımızda dolaşan fare dolaylı yollardan veya doğrudan mikrop, virüs ve bakterileri bulunduğu ortama bırakır. Fare türlerinin bırakmış olduğu mikroorganizmalar yaşam alanlarımızda yaşayarak en az fare kadar tehlike saçmaktadır. Fare ilaçlama uygulamaları sağlığımızı ve yaşam alanlarımızı korumada en büyük yardımcıdır.

Fare Türleri

 • Lağım faresi
 • Fındık faresi, ev faresi
 • Tarla faresi
 • Çatı faresi
 • Pamuk faresi
 • Kör fare
 • Keseli fare
 • Orman faresi

Daha birçok türe sahip olan fare yaşadığı yere bağlı olarak isimlendirilmiştir. Fare ilaçlaması farelerin türüne bağlı olarak uygulanmalıdır. Fare türleri hem otçul hem etçil beslenen canlılardır. Çok keskin dişlere sahip olan fare demiri bile kemirecek keskin dişlere sahiptir. Farelerin bu özelliği etraflarında bulunan önemli düzenekleri kemirerek felaketlere sebebiyet vermelerine neden olabilmektedir. Örneğin binaların alt yapılarında bulunan borularını zamanla kemirerek patlatan fareler su baskınlarının yaşanmasına neden olmaktadır.

Fare Eve Nasıl Girer

Fare türlerinin ortak özellikleri çok sağlam dişlere, tırnaklara ve uzun kuyruklara sahip olmalarıdır. Farelerin fiziki özellikleri yaşam alanlarımıza girişini kolaylaştırmaktadır. Güçlü tırnaklara sahip olan fare bu sayede yüksek alanlara tırmanarak yaşam alanlarımıza geçiş sağlamaktadır. Elastik vücut yapısına sahip olan fareler kendilerinden çokça küçük alanlardan bile kolaylıkla geçebilmektedir. Aç kalan fareler yiyecek bulmak için yuvalarından ayrılarak evlerimize giriş sağlamak için her yolu denerler. Kapı altı boşlukları, cam aralıkları, balkon, çatı katı gibi alanlardan evlerimize giriş sağlayan fare türleri ile karşı karşıya kalmamak için fare ilaçlama uygulaması büyük önem taşımaktadır. Fare ilaçlama firmaları tarafından uygulanacak yöntemler sayesinde fareleri evlerinizden uzak tutabilirsiniz.

Farelerin Zararları

Farelerin taşımış olduğu mikrop, virüs ve bakteriler insanların ciddi sağlık sorunları yaşamalarına, hatta yaşamlarını kaybetmelerine neden olmaktadır. Orta Çağ’da fare türlerinden bulaşan “Kara ölüm” olarak bilinen veba hastalığı nedeniyle milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir. O dönemlerde fare ilaçlama uygulamaları yapan firmaların olmayışı insanları bireysel mücadeleye mecbur bırakmıştır. Bireysel mücadele esnasında fare ısırığına ve mikroplarına maruz kalan insanlardan yayılan hastalık gün geçtikçe büyümüştür. Günümüzde gelişen teknoloji ve yüksek kalitedeki ilaçlar sayesinde fare ilaçlama firmaları tarafından fare ilaçlama uygulamaları güvenle uygulanarak fare türleri yok edilmekte ve yaşam alanları korunmaktadır.

Fare Türlerinden Bulaşan Hastalıklar

 • Veba
 • Humma
 • Sıtma
 • Verem
 • Dizanteri
 • Tifüs
 • Parazitsel hastalıklar
 • Nil virüsü
 • Tifo

Farelerden Kurtulmanın Yolları

Fare türlerinin yaşam alanlarınıza giriş sağlayabileceği açık yerleri kapalı tutmanızda daima yarar vardır. Fare türlerinin yiyecek bulmak için yuvalarını terk etmesine karşın çöp, yiyecek atıkları gibi maddeleri kapılarınızın önünde tutmamanız önemlidir. Dolaylı yollardan yaşam alanlarınıza ulaşan fareler için ise yapabileceğiniz tek yöntem alanında uzman fare ilaçlama firmaları tarafından profesyonel destek almaktır. Fare türlerinden en kısa sürede güvenli yöntemler ile sizleri kurtaran firmamız profesyonel çözüm sunmaktadır. Fare istasyonları kullanarak gerçekleştirmiş olduğumuz fare ilaçlama uygulamaları, fare ilaçları etrafa yayılmadan bir düzenek içerisinde sadece farenin ulaşabileceği formada üretilmiştir. Fare istasyonlarının içerisinde bulunan fare yemleri farelerin rahatça giriş çıkış sağlayabileceği bir kutu içerisine yerleştirilmiştir. Fare istasyonu içerisine giren fare, yemi yedikten kısa bir süre sonra zehirlenerek yuvasında etkisiz hale gelir. Farenin yuvası içerisinde ölmesi fare öldükten sonra vücudundan yayılacak mikroorganizmaların etrafa yayılmasını da önlemektedir.

Fare Isırığı

Fare keskin dişleriyle fare ısırması durumunda son derece tehlike yaratmaktadır. Fareler insanları gece uyku esnasında yakalayarak en sert kıkırdak yapısına sahip olan kulak, burun, parmak gibi organları kemir. İnsanlar gece uykudayken ısırılma anını fark etmezler. Çünkü farelerin tükürük bezlerinde yapılarına özgü olarak narkoz etkisi yaratan bir sıvı bulunmaktadır. Isıracağı bölgeye önce bu sıvıyı süren fare, o bölgeyi uyuşturarak kişide acı hissi uyanmamasını sağlar. Fare ısırığı doğrudan fareden geçecek hastalıklara kişiyi maruz bırakır. Fare türleri ile bireysel mücadele fare tarafından ısırılmanıza neden olabilir. Çünkü fareler çok zeki canlılar olup kendilerine kurulan tuzakları fark ederler. Kendilerini savunmak için fareler karşısındaki kişiye saldırırlar. Firmamız profesyonel fare ilaçlama hizmeti sunarak sizleri, sağlığınızı ve çevrenizi fare türlerinden gelebilecek tüm zararlara karşı daima korumaktadır.

Fare Hangi Mevsim Görülür

Fare yılın her ayında yaşayabilen bir canlıdır. Dayanıklı yapıya sahip olan fare her koşulda yaşamaya alışkın olduğundan dolayı sıcak ve soğuk her havada yaşayabilmektedir. Özellikle tarla fareleri yetişen mahsulleri yemek için sıkça tarlalarda çıkmaktadır.

Fare ilaçlarının Uygulandığı Alanlar

Fare ilaçlama uygulamaları alanında uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde açık ve kapalı tüm alanlara uygulanabilmektedir. Ev, işyeri, ofis, fabrika, depo, apartman, merdiven boşlukları gibi alanlar fare türlerine karşı sıkça ilaçlanmaktadır. Özellikle açık alanlarda uygulanacak fare ilaçlama uygulamaları yeşil alanlara ve mahsullere zarar vermeyecek yüksek kalitedeki ilaçlar ile ilaçlanmalıdır.

Fare İlaçlama Firmasının Sahip Olması Gereken Önemli Unsurlar

 • Fare ilaçlaması uygulayacak firmanın yasal olarak hizmet sunması oldukça önemlidir. Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli onay ve çalışma ruhsatına sahip bir firma yasal hizmet sağlamaktadır
 • Fare türlerine karşı uygulanan ilaçların insan ve doğa sağlığına zarar vermeyecek ürünler ile doğru yöntemlerle uygulanması gerekir
 • Farelere karşı kullanılacak ilaçların fare türüne göre belirlenmesi gerekir
 • Fare ilaçlama uygulamalarını gerçekleştirecek olan personel alanında uzman ve bu işin eğitimini almış kişilerden oluşmalıdır.
 • Yapılan uygulama sonrasında firma size gereken onaylı belgeleri teslim edebilmelidir
 • Hizmet alacağınız firmanın 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlaması taleplerinize zamanında cevap verebilmesi için önemlidir
 • İlaçlama personelleri ilaçlama öncesi ve sonrasında Müşterisine gerekli bilgilendirmeleri yapabilecek özende hizmet sağlamalıdır
 • Fare ilaçlama uygulamaları öncesi ve sonrasında Müşterisine gerekli bilgilendirmeleri yapabilecek özende hizmet sağlamalıdır.

Firmamız, fare ilaçlama firmasının sahip olması gereken tüm özellikleri bünyesinde barındıran profesyonel bir kuruluştur. Sektörde hizmete başladığımız günden beri daima Müşterilerimize en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunabilmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmetimizin en önemli değeri insan ve doğan sağlığını koruyarak hijyenik ve sağlıklı alanlar oluşturmaktır.

Fare ilaçlama Fiyatları

Fare ilaçlama fiyatlarını belirleyen unsurlar;

 • İlaçlama uygulanacak alanda yer alan farelerin yoğunluğu
 • Uygulamada kullanılacak ilaç miktarı
 • Uygulanacak ilaçlama yöntemi
 • Uygulama yapılacak alanın metre kare üzerinden hesaplanması

Firmamız ilaçlama fiyatları ile daima ekonomik hizmeti yaşam alanlarınıza ulaştırarak kaliteli hizmetin adresi olmuştur. Gün boyu hizmet sunan firmamız açık ve kapalı tüm mekanlarda ilaçlama faaliyetlerini sürdürmektedir. Fare ilaçlaması yaptırmak istediğiniz takdirde www.bocekilaclama724.com adresimizden veya iletişim numaralarımızdan Müşteri temsilcilerimize ulaşarak detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz. Fare ilaçlaması Müşterilerimizin belirlemiş olduğu tarih ve saatler gerçekleşmektedir. Profesyonel çözümlerle yaşam alanlarınızı yuva edinen fare türlerinden kurtulmak artık çok kolay.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın