Genel

Fare İlaçlaması

Lağım Faresi Mücadelesi

Tüm insanların bellibaşlı şeylere karşı korkuları mevcuttur, bu korkuların temelinde ne yatar neden yatar biz bilemeyiz. Korkular gün yüzüne çıktıkça, çözüm arayabiliriz. sadece ve eğer oluyorsa zamanı geldiğinde çözeriz. Kimi insanlar karanlıktan korkar, kimileri yüksekten, kimileri de hayvanlardan. Hayvanlar diye belirli bir kapsama alıyoruz ama bunu sınırlandırmak da mümkün. Örnek verecek olursak; fare korkusu. Günümüzde birçok insanda yaygın olan bu korkunun çözümü henüz bilimsel olarak bulunamadı. Onun haricinde çok basit ve etkili bir yöntem var; farelere karşı fare ilaçlama.

Fare ilaçlama evlerimizin bodrum katlarında, restoran ve kafelerin görünmeyen alanlarında, nemli yerlerinde yaşayan ve üreyen farelerin bunları yapmasını önlemek için yapılır. Yani fare korkunuzu yenmeniz için fare ilaçlama ile işe başlayabilirsiniz. Görmediğiniz bir şeyden korkmanız zamanla geçecek ve haklı olduğunuzu göreceksiniz. Bunun yanında başka bir örnek verecek olursak; varsayalım ki bir pastaneniz var ve bazı yerlere işlerinizin yoğunluğundan dolayı gerekli özeni gösteremiyorsunuz. Düğünü olan bir çift başkalarından duyduğu kadarıyla pastalarınızın tadına güvenerek size sipariş vermeye geldiler. Her şey çok güzel ilerliyor, siz gerekli ayrıntıları ajandanıza not alırken evlenecek olan çift de etrafa şöyle bir bakmak istiyor. O sırada küçük bir misafir hızla gözlerinin önünden geçsin, bunu ister miydiniz? Hiç sanmıyoruz. Çalıştığınız alanda böyle bir olumsuzluk yaşamak istemiyorsanız ilaçlama yöntemine başvurmak durumundasınız.

Aynı şekilde evinizde oturmuş çocuklarınızla oynarken ve onların mikrop almaması için elinizden gelen herşeyi yaparken davetsiz bir konuğu evinizin koltuklarının arasında gördüğünüzde ki tepkinizi kestiremiyorsanız hatta böyle bir durumu düşünemiyorsanız fare ilaçlama ya başvurmak durumundasınız. Günümüzde hızla betonlaşma sayesinde hayvanlar da yaşam alanlarını hızla kaybediyorlar, bu sebeple siz önleminizi almalısınız. En azından kendi adınıza yapabileceğiniz tek şey budur. Bu konuya dair şu sıralar dikkat etmesi gerekenler sadece ev sahipleri, kafe sahipleri değil elbette. Restoran sahipleri, kuaför sahipleri, çalışanları, otel yöneticileri ve daha sayamadığımız birçok daldaki sorumlu bireyler. Havaların değişmesiyle fareler bulundukları alanları genişletmeye ve üremeye başlayacaklardır.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım