Genel

Fare İstasyonu

Kemirgen (Fare) İstasyonu

Fareler ve kemirgenler oldukça zararlı bu canlıları mekanlarımızdan uzaklaştırmanın yöntemleri arasında en çok tercih edilen fare istasyonlarıdır. Fare istasyonu 30 cm 40 cm genişlikte 20 cm uzunluğunda 8 cm yüksekliğinde olmaktadır. Fare istasyonları kapaklı ve kilitlidir dışarıdan evcil hayvanların yada küçük yaşta çocukların açması çok mümkün değildir. Yineden çocuklar ve evcil hayvanların temas etmemesi gerekmektedir. Oldukça etkili bu yöntem fareleri yok etmenin en önemli silahı olarak tercih edilmektedir.

Fare istasyonları nerelere konulmalıdır.

Bu sorunun cevabını aslında farenin direk türü belirlemektedir. Lağım faresi sorunu varsa başka bir yere çatı faresi sorunu varsa başka yere fındık faresi ev faresi sorunu varsa başka yere bırakılmalıdır.

Fare istasyonları insan sağlığını etkiler mi insanı zehirler mi?

Fare istasyonları insan sağlığını doğrudan etkilemez fakat elle temas etmemek gerekir özelikle çıplak elle temas edildiğinde farenin o kutuya yaklaşmasını etkilediğinden temas etmemek gerekir. Fare istasyonlarının yerleri değiştirilmez. Sallandığı zaman içlerinde bulunan yemlerin dökülme olasılığı oluşabilir. Bu sebeple elle temas edilmemesi gerekir. Bunun haricinde fare istasyonlarının kokusu bulunmamaktadır. Günün her saati mekanı terk etmeden uygulama yapılabilmektedir.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım