Genel

Farenin Zararları

Fare insanların yaşam alanlarına ilgi duyan zararlı bir kemirgendir. Fare çeşitli türlere sahip olarak kapalı ve açık birçok alanda görülebilmektedir. Peki farenin zararları nelerdir?

Farenin insanların yer aldığı ortamlarda bulunması daima önemli hastalıkların yaşanmasına neden olmaktadır. Çünkü fare çok sayıda mikroorganizma taşıyan bir canlıdır. Lağım, çöplük ve gider boruları gibi alanlara yuva oluşturması üzerinde sayısız mikrop barındırmasına neden olur. Aynı zamanda fareler insanların yediği ve yemediği her türlü atıkla beslenebilmektedir.

Kemirgen olan fareler dişlerini keskinleştirmek için etraflarında yer alan her türlü eşyayı kemirirler. Bu özellikleri bulundukları alanda yer alan birçok materyale zarar vermelerine de neden olmaktadır. Farenin zararları insanların sağlığını, bütçesini ve yaşam alanlarını daima riske atmaktadır. Elastik bir yapıya sahip olan fare, bu özelliği ile yaşam alanlarında kolayca yer edinebilmektedir.

Farenin Neden Olduğu Sağlık Sorunları;

Fareler dışkı, salya ve insanları ısırmaları yoluyla hepatit, sıtma, verem, humma, veba, tifüs, dizanteri gibi hastalık virüslerini yayarlar. Fare ilaçlama uygulamaları ile böyle olası sorunların mutlaka önüne geçilmelidir. Fare ile mücadele de bireysel yöntemler uygulanmamalıdır. Profesyonel destek ile zararlı fare türlerinden kurtulmak en güvenilir yoldur. Lağım faresi, fındık faresi, çatı faresi, orman faresi ve tarla faresi en çok sorunlara neden olarak yaşam alanlarımızda karşımıza çıkan kemirgenlerdir.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım