Diğer Haşereler

Fındık Faresi İlaçlama

Fındık Faresi ev Faresi Mücadelesi

 

Ev Faresi ilaçlama

Gerçekler, Tanımlama ve Kontrol
Görünüm
Ev fareleri hafif kahverengi veya gri ile siyaha, Baş kısımları kısa saçlarla kaplıdır. Kulakları ve kuyrukları saçları aşmaktadır, vücutlarından daha az olmasına rağmen. Yetişkin farelerin ağırlığı yaklaşık 12 ila 30 gram arasında olup burundan kuyruk ucuna kadar 20 cm kadar büyüyebilir. dişler çubuk şeklindedir ve iki ucundan sivridir.

Davranış, Diyet ve Alışkanlıklar

Normalde, ev faresi, çiftlik alanlarında, çimenlik ve ormanlık alanlarda yuvalanma yapar, karanlık ve elementlerden korunan ve kolayca bulunabilen bir gıda kaynağına yakın alanlarda yuvalanmayı tercih eder.
Doğada çok merak uyandırıcı olan ev fareleri, yeni veya sıradan bir şey keşfetmek,için sürekli yer değiştirir. Mümkünse, ev faresi beslenmede çeşitli türde kuruyemiş ve fındık tercih eder. Ancak bu fırsatçı çoğu besin maddesi, yiyebilmektedir.
Dışarıdaki sıcaklıklar düşmeye başladığında, ev fareleri kış uykusuna yatmadığı için sıcak bir ortam aramaya başlarlar. Genellikle yiyecek kokusu ve bir yapının sıcaklığına çeken ev faresi, eve giriş kazanmak için, boru açıklıkları ve kapıların altındaki boşluklar gibi herhangi bir açıklığı kullanabilir.
üreme
Ev fare çok hızlı çoğaltma yeteneği ile bilinir. Tek bir dişi fare yılda sekiz kere kadar doğum yapabilir, her doğum için ortalama altı yavru verilebilir. 21 günlük bir gebelik sonrasında, bu ev fare yavruları çıplak, kör ve her şey için annelerine bağımlı olarak doğarlar. Yaklaşık 21 gün sonra gençler annelerinden ayrılıyor ve çevrelerini keşfetmek için yuvadan kısa mesafelere çıkmaya başlayabilir. Çoğu fareler yaklaşık 35 günde cinsel olgunluğa erişir ve altı haftalıkken çiftleşmeye başlarlar.


Ev Faresi fındık faresi İşaretleri

Görülmeler
Akşamları daha etkin olmakla birlikte, gün boyunca evinizde dolaşım yapan bir fındık faresi görmek mümkündür. Çoğu zaman bu hayvanlar duvarlar boyunca tarama yapıyor veya normal olarak rahatsız edilmeyen bir saklanma yerinde koşuşturuluyor.
belirtiler

Fareler varsa, pislikler var. Bu küçük peletler hayvanların ziyaret ettiği veya seyahat ettiği her yerde bulunur. Yaklaşık 3-6 mm uzunluğunda, pislikler sivri uçlarla çubuk şeklinde olabilir.
İnsanlar ev fare dışkılarını Amerikan hamamböceği dışkıları ile karıştırabilir. Bu pisliklerin genel boyutu ve görünüşü benzer olmasına rağmen,ayırt edilebilir.

Kemirme / Çiğneme
Ev fareleri, çok çeşitli öğeleri çiğneme yetenekleri ile bilinirler. Çoğu durumda, talaşlar ve yeni bir biriken çöp, genellikle hasarın ilk belirtisidir.

sesler
Akşam saatlerinde, özellikle karanlık ve sessiz olduğu zaman, bu küçük hayvanlar genellikle duvarlarda kemirerek ve tırmalayarak, tavan arasında akar ve muhtemelen gıcırtılar duyulabilir.
Koku
Ev fare idrarı diğer kemiricilerle iletişimde önemli bir rol oynamaktadır. Kemiriciler dişileri çekmek veya diğer erkekleri uyarmak için bir alan işaretleyecektir. Büyük bir kemirgen popülasyonu olan veya kemirgenler uzun süre mevcut olduğunda, belirgin bir koku hissedilebilir hale gelebilir.

Ev Fare Kontrol İpuçları

Farelerin eve girmesini önlemek için, soda kapağından bile ufak olabilecek tüm çatlaklar, çatlak, delikler ve boşluklar çimento veya bir karıştırma bileşiği ile kapatılmalıdır. Farelerin bu yüzeylerden çiğneme yeteneğine sahip olduğu için bu delikleri kapatmak için ahşabın kullanılması önerilmemektedir.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım