Diğer Haşereler Genel

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği Gümüşçün Mücadelesi

Gümüşçün adıyla da bilinen gümüş böceği, sıkça görülen haşereler arasında yer almaktadır. Gümüş böceği hızla üremektedir. Doğru zamanda yapılacak gümüş böceği ilaçlama uygulamalarıyla bu böceklerden kurtulmak kolay olacaktır.

Gümüş böceği Hakkında:

Gümüş böceği gri gümüş renkli küçük omurgasızlar familyasına mensup nemli ve karanlık alanlarda yaşayan insanları ısırma özelliği bulunmayan nem böceği olarak da bilinen bir haşere türüdür. Gümüş böceği adını parlak gümüş rengine yakın renginden alır. Gümüş böceklerinin vücudu üçgen şeklinde gümüş böcekleri olup baş ve göğüs kısmı geniş, kuyruk kısmına inildikçe daralan bir vücut yapısına sahiptir. Gümüş böceklerinin derisi katmanlar halinde adeta merdiven gibi dizilmiştir Gümüş böceklerinin vücutlarının alt tarafında toplamda 4 çift ayakları vardır.Gümüş böceğini diğer haşere guruplarından ayıran en büyük özellik vücutlarının üçgen şeklinde ve kuyruk kısmında ise 3 adet anten şeklinde duyarga ve algılayıcıların bulunmasıdır.Gümüş böcekleri yapı olarak farklı boy ve yapıdadırlar Gümüş böceği boy olarak 2 – 4 cm arasında değişiklik göstermektedir.Renk olarak çok canlı ve parlak renklere sahip canlılardır.

Gümüş Böceğinin Yaşam Alanları:

Gümüş böcekleri sıcaklığı ve nemi seven canlılardır. Gümüş böceklerinin yavrularının gelişimi için neme ihtiyacı vardır. Gümüş böceklerini soğuk havada ve kuru havada pek fazla görmek mümkün değildir. Gümüş böcekleri besin olarak evdeki kağıt ve naylon gibi maddelerden oluşan eşyalara zarar verdiği gibi evdeki tahıl ve besin maddelerine de zarar verirler. Gümüş böceği besin olarak insan ve hayvan kanı kullanmaz bu bakımdan gümüş böceği insanı ısırması gibi bir şey söz konusu değildir Gümüş böcekleri bu konuda birçok haşere türlerinden masum böceklerdir Gümüş böcekleri evlerde banyo, lavabo, mutfak ve pis su atık boruları etrafında ve nemli tüm alanlarda yuva yaparlar. Gümüş böcekleri evlerin her tarafında rahatlıkla dolaşıp beslenirler.

Gümüş Böceğinin Zararları:

Gümüş böceği her türlü eşyalara ve insan besinlerine direk zarar veren haşeredir. Gümüş böcekleri evdeki, ofisteki, mağazalardaki kağıt, naylon, pamuk, kumaş, gibi maddeleri yerken oldukça zararlı bir haşeredir. Gümüş böceği etrafında bulduğu ip, yün, ipek ve pamuktan üretilen eşyaları kemirerek beslenmektedir. Gümüş böceği ilaçlama yöntemlerinde sıvı ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. İlaçlama hizmeti alacağınız firmanın sahip olduğu özellikler oldukça önemlidir. Haşere türlerinin kalıcı çözümler dahilinde yaşam alanlarınızdan yok edilmesi ve bu aşamada sağlığınızın korunması profesyonel firmalar tarafınca mümkündür. Gümüş böceğinden kurtulmak için amatör firmalar ve bireysel yöntemlerden kaçınılmalıdır.

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böcekleri ile mücadelede mutlaka ilaçlama firmalarından böcek ilaçlama hizmeti alınmalı kaliteli ve etkili ilaçlar ile mücadele yapılmalıdır.Gümüş böcekleri ile bireysel mücadele diğer bireysel haşere ilaçlamalarında olduğu yetersiz kalmaktadır. Gümüş böcekleri bulunan ortamlarda ilaçlama şarttır çünkü gümüşçün her defada 100’ün üzerinde yumurta bırakır bu bakımdan erken müdahale edilmezse evlerimizi gümüş böcekleri sarar Gümüş böceği ilaçlama için kesinlikle dışarıdan farklı ilaçlar alınıp bireysel ilaçlama yapılmamalı Bu durumda kendinize, sevdiklerinize ve çevrede yaşayan canlılara zarar verme riskiniz bulunur. İnsan sağlığına zarar vermeden profesyonel ilaçlama servisinden yardım alınmalıdır.Firmamız her türlü haşere ilaçlamasını yapmaktadır.

Gümüş böceği etrafında bulduğu ip, yün, ipek ve pamuktan üretilen eşyaları kemirerek beslenmektedir. Gümüş böceği ilaçlama yöntemlerinde sıvı ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. İlaçlama hizmeti alacağınız firmanın sahip olduğu özellikler oldukça önemlidir. Haşere türlerinin kalıcı çözümler dahilinde yaşam alanlarınızdan yok edilmesi ve bu aşamada sağlığınızın korunması profesyonel firmalar tarafınca mümkündür. Gümüş böceğinden kurtulmak için amatör firmalar ve bireysel yöntemlerden kaçınılmalıdır.

Gümüş böceği ile mücadele de profesyonel ilaçlama hizmeti sağlayan Bio-Active böcek ilaçlama şirketi, gün boyu profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Firmamız Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olup gereken belgelere ve çalışma ruhsatına sahiptir. Müşteri temsilcilerimiz 7/24 hizmet sağlamakta olup sizlere detaylı bilgi sunmaktadır. Alanında uzman bir kadroyla hizmet sağlayan firmamız daima hizmetinizdedir.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım