Diğer Haşereler

Güve İlaçlama

Güve Mücadelesi

Güve kanatlı haşereler arasında yer almaktadır. Ortalama 3-4 mm boyunda olan güve çeşitli türlere sahiptir. Kelebeğe benzerliğiyle bilinen güveler, yumurta bırakarak çoğalırlar. Bu haşere türlerinden profesyonel güve ilaçlama uygulaması ile kurtulmak mümkündür.

Güvenin Zararları

Güve insanları ısırarak zarar vermez. Fakat güveler yünlü kumaş, halı, kıyafet gibi eşyaları kemirerek maddi zararlara neden olmaktadırlar. Güve, yumurtalarını koza içerisinde saklayarak nemli alanlara bırakır. Kozadan çıkan güveler bir ay sonra ergin hale gelerek yeni yumurtalar yapmaya başlar. Güve ile mücadele de periyodik ilaçlamalar oldukça yarar sağlamaktadır.

Güve Türleri

Çeşitli türlere sahip olan güve, en çok buğday güvesi, halı güvesi ve deri güvesi olarak yaşam alanlarımızda görülmektedir.

Halı Güvesi

Halının tüyleri arasına yerleşen güve yumurtalarını halının üzerine bırakmaktadır. Halının tüylerini kemirerek halının kullanılmaz hele dönüşmesini sağlayan halı güvesi, aynı zamanda sağlık problemlerine de neden olmaktadır. Bağışıklık sistemi tam olarak gelişmemiş küçük çocukların halı üzerinde yer alan güve yumurtalarıyla temas etmeleri mikrop kapmalarına neden olmaktadır.

Deri Güvesi

Çoğunlukla, deri mağazalarında ve depolarında rastlanan deri güvesi, besin ihtiyacını deri parçalarını yiyerek gidermektedir. Deriden yapılan eşyaların zarar görmesine neden olan güvelere karşı mutlaka güve ilaçlama hizmeti talep edilmelidir.

Buğday Güvesi

En çok karşılaşılan buğday güvesi, tarla ve ambarlarda yuva yapmaktadır. Buğday, Mısır gibi mahsullere ciddi zarar veren bu haşereler,  ekili tahılların yaprakları üzerinde gezinerek yumurtalarını bırakmaktadır. Güveler zaman kaybedilmeden profesyonel güve ilaçlama yöntemleri ile arındırılmalıdır.

Bio-Active böcek ilaçlama şirketi güvelerden kurtulmak için çözümler sunarak yaşam alanlarınızı, tüm haşere türlerinden kısa zaman içerisinde arındırarak dezenfekte etmektedir. Firmamız Sağlık Bakanlığınca onaylı olup TSE etiketli ürünleri kullanmaktadır.7 gün 24 saat Müşteri Temsilcilerimizle irtibata geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım