Bilgi Genel Genel İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği yaklaşık olarak 4.500 türe sahiptir. Hamam böcekleri dünyanın her alanında yaşayabilen canlılardır. Bu zararlı canlılar bir gece içerisinde yüzlerce yumurta bırakarak çoğalırlar.

Hamam böceği dondurucu soğuklara karşı bile uzun süre beslenmeden dayanabilecek yapıya sahiptir. Hamam böcekleri üremelerini yumurta bırakarak gerçekleştirmektedir. Yumurtalarını paketler halinde bulunduğu ortama bırakan bu böcekler tek seferde 300-400 adet yavru yapabilmektedir. Çok hızlı bir üreme aşaması geçiren hamam böceği bulunduğu alanı kısa sürede yavruları ile doldurabilir.

Hamam böceklerinin sırtında kanatları bulunur. Bu kanatları hamam böceği uçmak için kullanmaz. Kanatlar bu böcekleri dış etmenlerden gelebilecek zararlardan korumak için bulunmaktadır. Hamam böceklerine kalkan görevi gören bu kantalar aşırı sıcak ve soğuktan etkilenmelerini önleyerek hamam böceklerini zararlı ışınlardan da korumaktadır. Ultra viyole ışınlarına maruz kalan bu böcekler uzun süre hiçbir zarar görmeden yaşayabilirler. Hamam böceklerinin bulunduğu bölgeye ve beslenme durumlarına bağlı olarak yapısal özellikleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle hamam böceği ilaçlama uygulamaları hamam böceklerinin türüne bağlı olarak uygun ilaçlar ile tamamlanmalıdır.

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böceği insanları ısırmaz fakat dolaylı yollardan zarar verir. Hamam böceği kanalizasyon, çöplük kenarları ve sokaklarda gezinerek birçok mikrop ve virüsün taşıyıcılığını üstlenmektedir. Bu mikrop ve virüsleri yaşam alanlarımıza getirerek eşyalarımıza ve gıda maddelerimize bulaştıran hamam böcekleri ciddi hastalıkların insanlara bulaşmasına neden olur. Hamam böceği ilaçlaması sayesinde yaşam alanlarınız dezenfekte edilerek hamam böceklerinden arınmış olur.

Hamam Böceğinden Bulaşan Hastalıklar

 • Verem mikrobu
 • Dizanteri mikrobu
 • Astım mikrobu
 • Hepatit mikrobu
 • Alerjik hastalıklar
 • Gıda zehirlenmeleri
 • Atraks mikrobu

Bio-Active böcek ilaçlama firması olarak, hamam böceği ve zararlarından yaşam alanlarınızı daima korumak adına gün boyu hamam böceği ilaçlama hizmeti sağlamaktayız.

Hamam Böceğinden Kurtulma Yolları

Hamam böceği problemi yaşanan alanlardan bu haşereleri arındırmanın en etkili ve kalıcı yolu hamam böceği ilaçlama firmaları tarafından hamam böceği ilaçlama hizmeti talep etmektir. Periyodik ilaçlama uygulamaları dışında hamam böceğinin yaşam alanlarınıza girmesini önlemek neredeyse imkansızdır. Çünkü hamam böceği kapı, cam, balkon kapısı aralıkları ve dışarıdan getirilen eşya ve poşetler yoluyla fark edilmeden yaşam alanlarımıza giriş sağlamaktadır. Hamam böceği ve yumurtalarından yaşam alanlarınızı uzak tutmanın en kolay yolu periyodik ilaçlama hizmeti talep etmektir.

Hamam Böceği En Çok Görüldüğü Alanlar

Hamam böceği nemli ve rutubetli alanlarda yaşamayı ve üremeyi seven bir böcek türü olduğundan dolayı genellikle banyo, tuvalet, su boruları ve mutfaklarda görülmektedirHamam böceği ilaçlama uygulamaları yapılırken bu alanlar daha yoğun olarak ilaçlanmaktadır. Mutfaklarda dolaşan hamam böceği genellikle yiyeceklerimize ortak olmak için gezinmektedir. Mutfaklarda açıkta yiyecek bırakılmamasına dikkat edilmelidir. Hamam böcekleri yiyecekler üzerine salya ve dışkı bırakarak mikrop saçmaktadır.

Hamam Böceklerinin Bilinen Diğer İsimleri

 • Kalorifer böceği
 • Alman hamam böceği
 • Amerikan hamam böceği
 • Kakalak
 • Oryantal hamam böceği
 • Karafatma

Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam böceği ile mücadele haşere türleri arasında mücadelesi zor olan türlerdendir. Çünkü hamam böceği çok sayıda yumurta yaparak yumurtalarını ulaşılması zor alanlara gizlemektedir. Çok dayanıklı yapıya sahip olan hamam böcekleri kafası koptuğunda dahi bir hafta yaşayabilmektedir. Bu nedenle hamam böceği ile mücadelede bireysel yöntemler olumlu sonuçlar vermemekle beraber bu böceklerin sayılarının gün geçtikçe artmasına neden olmaktadır. Hamam böceği ilaçlama uygulamasını profesyonel ilaçlama firmalarına bırakmak her zaman olumlu sonuçlar almanız için fayda sağlayacaktır.

Bio-Active böcek ilaçlama şirketi olarak hamam böceği türlerine karşı geliştirmiş olduğumuz ilaç ve ilaçlama yöntemleri sayesinde kısa zamanda hamam böceklerini yok ederek yaşam alanlarınızı hamam böceği yumurtalarından temizlemekteyiz. Sağlık Bakanlığı tarafınca hizmet sağlayan firmamız, TSE etiketli ürünler ve ilaçlar kullanarak hamam böceği ile mücadele de başarılı sonuçlara ulaşmaktadır. İnsan ve çevre sağlığını koruyan ilaçlarımız firmamızda hizmet veren ziraat mühendislerimizce hamam böceği türlerine özel olarak geliştirilmiştir.

Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

 • Sıvı ilaçlama
 • Kokulu ilaçlama
 • Kokusuz ilaçlama
 • Jel ilaçlama

Tüm hamam böceği ilaçlama yöntemleri firmamız tarafından uygulanmaktadır. Çeşitli ilaçlama yöntemlerimiz uzman ilaçlama personellerimiz tarafından haşere türüne göre belirlendikten sonra Müşterilerimize detaylı bilgi verilmekte olup ilaçlama esnasında ve sonrasında yapılması gereken hususlar detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Hamam Böceği İlaçlamasını Belirleyen Unsurlar

Hamam böceği ilaçlaması uygulanmadan önce belirlenmesi gereken önemli unsurlar yer almaktadır. Doğru belirlenen ilaç ve ilaçlama yöntemleri ile başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır. Hamam böceklerinin ortamdaki yoğunluğu uygulanacak ilaçlama yöntemini, ilacı ve kullanılacak ilaç miktarını belirlemektedir. İlaçlama personelleri tarafından belirlenen bu unsurlardan sonra en etkili ilaçlama planı çıkartılarak uygulanmalıdır. Yapılacak uygulamanın raporu firmalar tarafından çıkartılarak sizlere teslim edilmelidir.

Bireysel Uygulamaların Zararları

Hamam böceği mücadelesi zor olan haşere türleri arasında yer almaktadır. Çok hızlı hareket eden ve karanlıkta aktif olan hamam böceklerini yakalayarak yok etmek çok zordur. Yaşam alanlarınızda gördüğünüz tek bir hamam böceği 24 saat sonrasında sayısını hızla arttıracaktır. Çok hızlı üreyen hamam böcekleri yumurtalarını bulunduğu alana gizlenmeden ilaçlama yapılması çok önemlidir. Bireysel uygulamalar zaman kaybetmenize neden olurken hamam böceklerinin üremesi için zaman kazanmalarını sağlar. Hamam böceği ilaçlama şirketleri hem zamandan tasarruf etmenizi hem hamam böceklerinden zamanında kurtulmanızı sağlar.

Hamam Böceği Hakkında İlginç Bilgiler

Hamam böceği haşere türleri arasında en ilginç özelliklere sahip olan böcektir.

 • Hamam böcekleri kırk dakika nefes almadan yaşayabilirler
 • Hamam böceği günün on sekiz saati uyur
 • Hamam böceklerinin beyni ayaklarında bulunur ve kafası kopan bir hamam böceği bir hafta süre yaşayabilir
 • -32 derecede bile hamam böceği yaşayabilmektedir
 • Hamam böceğinin kan rengi beyazdır
 • Bir hamam böceği on katlı bir binayı sadece bir gece içerisinde dolaşarak 4,5 km yol alabilmektedir
 • Hamam böceği saatte 4.900 m koşabilir
 • Dişi hamam böcekleri ömründe sadece bir defa çiftleşerek yaşayabilmektedir
 • Hamam böceği kendi türünü de yiyerek beslenmektedir.
 • Hamam böceği zaman içerisinde gençleşmek için yılda birkaç kez kabuğunu değiştirmektedir. Hamam böceği kabuğunu değiştirerek daha parlak gözükür.

Hamam Böceği Nasıl Beslenir

Hamam böceği bulduğu kırıntı ve atıkları yiyerek beslenir. Çoğu zaman ölü böcek ile beslenen bu haşereler insanların yiyeceklerinde ortak olmayı severler. Hamam böceklerinin atık ve ölü böcek türleriyle beslenmesi mikrop ve virüs taşımalarındaki en büyük etmenlerdendir. Hamam böceğinin gezindiği bölgeler dezenfekte edilerek oluşabilecek mikroplara karşı önlem alınmalıdır. Özellikle açıkta bırakılan yiyecekler hamam böceklerinin üstlerine dışkı ve salya bırakmaları göz önünde bulundurularak kullanılmadan atılmalıdır. Çünkü hamam böceğinin bırakmış olduğu dışkı ve salyaların insan bünyesine alınması sonucu birçok hastalık oluşmaktadır.

Bio-Active böcek ilaçlama şirketi, hama böceği ilaçlama servisi ile yaşam alanlarınıza en yakın noktalarda şubeler sahip hizmet ağı geniş bir kuruluştur. Hamam böceği şikayetlerinize anında cevap vererek yaşam alanlarınızı bu zararlı böcek türlerinden kurtarıyoruz. Yaşam alanlarınızın dezenfekte işlemi de alanında uzman ilaçlama personellerimiz tarafından tamamlanmaktadır.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın