Genel

Haşere İlaçlaması

İstanbul Haşere İlaçlaması

Evinizde, işyerinizde, markette, okulda, kısacası yaşam alanı olan her yerde haşerelerle karşılaşmak mümkündür. Kara fatma, fare, hamam böceği bunlardan en bilinenleri, ancak daha adını sayamayacağımız kadar çok haşere türü var. Üstelik sözü edilen canlıların tümü de insan sağlığını tehdit edebilecek canlılar. Örneğin, fare ve hamam böceği çok çeşitli hastalıkları insanlara bulaştırabiliyor. Onlarla birlikte yaşamak ise oldukça tehlikeli olabilmektedir. Yaşadığınız ortamda bu canlıların varlığından şikâyetçiyseniz, üzülmeyin tabiki de bir çaresi mevcut. Haşere ilaçlama ile ila tüm tehlikelerden kurtulabilirsiniz.

Ancak, ilaçlama yapmadan önce bazı kurallara dikkat etmelisiniz. Örneğin, en önemli konu işi bilen profesyonel birisine yaptırmanız. Çünkü haşere ilaçlama işi, kullanılacak ilacın özelliklerinden dozuna, mekânın özelliklerinden haşerenin özelliklerine kadar birçok bilgi gerektiren bir iştir. Ayrıca, fumigasyon ilaçlama yapılması gerekliyse, bu ilaçlama şekli özel izne tabi kişilerce yapılabiliyor. Diğer yandan, her fumigantı kullanamıyorsunuz, çünkü birçoğu tarım bakanlığı tarafından yasaklanmış durumda. Bu nedenle de, işin ehli bir ilaçlama şirketi veya ilaçlama elemanları bulmanız şart.

Birçok belediyenin haşere ilaçlama hizmeti verdiği bilinir. Fakat belediyenin verdiği ilaçlama hizmeti daire ve bina içleri değildir. Belediye sadece halka açık alanlarda uygulama yapmaktadır. Araştırma yaparken bir şekilde size yardımcı olacaktır. Haşere ilaçlama konusunda bir diğer önemli ve dikkat edilmesi gereken konu da ilaçlama yaptırılacak servisin sağlık ve tarım bakanlıklarından onaylı servisler olmasıdır. Çünkü işin ehli olmayan ve yanlış yerde yanlış dozda ilaçlama yaparak insan hayatını tehlikeye atan firmaların sayısı hiç de azımsanacak kadar az değil. Tüm bu sayılan kurallara dikkat ederek bulacağınız haşere ilaçlama servisi sizi hem doğru sonuca götürecek hem de sağlığınızı da tehdit etmeyecektir. Ancak, unutulmaması gereken bir konu daha var ki, haşerelerle yaşamak intihar etmek gibi bir durum. Haşereler yaptığı mekanik zararlar yanında, en önemlisi de sıtma, kırım kongo kanamalı ateşi, sindirim bozuklukları gibi daha birçok hastalığa neden oluyor. Bu yüzden, zararlıyı ilk gördüğünüzde daha işi bilen birileriyle irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Maalesef, bu canlıların üremesi oldukça hızlı oluyor ve önlem alınmazsa sayıları ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Sağlığınız için ilaçlama işini ihmal etmemelisiniz. Haşereleri hayatınızdan çıkararak ailenizle birlikte sağlıkla yaşamanız dileğiyle!

 

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım