Genel

İlaçlama Nedir

Yaşam sürdüğümüz açık ve kapalı alanlara bizim isteğimiz dahilinde girerek gizlenen çok sayıda haşere ve fare türü yer almaktadır. Yaşam alanlarımızda barınmalarının dışında gezinmeleri bile büyük tehlike yaratan haşere, böcek ve fare türlerine karşı uygulanması gereken müdahaleler bulunmaktadır. Bu durum da ilaçlama nedir sorusunun yanıtıdır.
Zararlı haşere ve fare türlerine karşı sağlığımızı ve yaşam alanlarımızı korunmanın yolu doğru ilaçlama hizmeti almaktan geçmektedir. Profesyonel hizmet sağlayan firmalar ile tüm haşere türlerinden yaşam alanlarınızı arındırarak daima koruma sağlamak mümkündür.

İlaçlama Türleri

Haşere türüne, yoğunluğuna ve uygulama yapılacak alanın durumuna bağlı olarak belirlenen alternatif ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır. Sıvı, kokulu, kokusuz ve Jel ilaçlama olarak uygulanan teknikler sayesinde zararlı haşere türleri kısa sürede etkisiz hale getirilmektedir.

Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlama uygulamaları kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Buharlama yöntemi ile uygulanan bu teknik, haşerelerin gizlendiği en zor alanlara bile nüfus ederek etkili koruma sağlar. Sıvı ilaçlama işlemi uygulanan alanları 2-3 saat kapalı tutmanız gerekir. Sonrasında uygulama yapılan alanı yarım saat havalandırdıktan sonra güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama yapılan alana nüfus eden ilacın kalıcı olması için bir hafta ıslak temizlik yapmamanız gerekir. Çünkü haşerelerin yumurtalarından yavruların çıkmaması için uygulanan ilacın belli bir süre kalarak haşere yumurtalarına etki sağlaması gerekir.

Jel ilaçlama

Jel ilaçlama, haşere türlerine karşı uygulanan en pratik yöntemlerden biridir. Haşerelerin yuva yaptığı alanlara küçük parçalar halinde enjekte edilen jel ilaçlar böceklerin jel yemi yedikten kısa bir süre sonra etkisiz hale gelmesini sağlamaktadır. Bu yöntem sırasında yaşam alanlarınızı terk etmenize ve temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Kokusu bulunmayan jel ilaçlar uygulama yapılan alanda koku bırakmaz. Özellikle hamam böcekleri üzerinde uygulanan jel ilaçlar kısa sürede etki sağlayarak başarılı sonuçlara ulaşmaktadır.

İlaçlama Firmalarının Özellikleri

  • Hizmet alacağınız firmanın Sağlık Bakanlığı tarafınca onaylı ve çalışma iznine sahip bir kuruluş olması çok önemlidir. Aksi şekilde hizmet sunan firmalar korsan firma olup kalitesiz uygulamalarla insan sağlığını hiçe sayarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
  • Böcek ve fare türlerine karşı kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü tarafından ön görülen ilaçlar olması gerekir. Kalitesiz ilaçlar insanlar üzerinde sağlık problemlerine neden olmaktadır.
  • Firmaların taleplerinize zamanında cevap verebilmesi için 7 gün 24 saat hizmet sağlayabilmesi önemlidir.
  • Haşere ve fare türleri ile mücadele eden ilaçlama personellerinin alanında uzman ve tecrübe sahibi kişiler olması gerekir.
  • Hizmet alacağınız firmanın uygulama sonrasında yapılan çalışmanın raporunu çıkartarak müşterisine teslim etmesi gerekir.

Firmamız yıllardır gerekli bütün özellikleri çalışmaları ile birleştirerek müşterisine sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Böceklerden Kurtulmanın Yolları

Böcek türlerinden kurtulmanın en garantili ve güvenli yolu alanında uzman hizmet sağlayan firmalardan destek almaktır. Firmamız yaşam sürdüğünüz alanlara yuva oluşturan tüm haşere türlerini kısa zaman içerisinde etkisiz kılarak haşerelerin bulunduğu tüm alanları dezenfekte etmektedir. Böceklerden kurtulmanın yolu amatör firmalardan uzak durulduğu sürece daima başarıya ulaşarak yüzünüzü güldürecek sonuçlara ulaşacaktır.

Periyodik İlaçlama

Haşere ve fare türlerini daima yaşam alanlarınızdan uzak tutarak etkili koruma sağlamak istiyorsanız çözüm periyodik olarak ilaçlama hizmeti almaktadır. Belirli süreçlerde uygulanan haşere ilaçları sayesinde yaşam alanlarınız uygulanan ilacın etkisini yitirmeyerek haşereleri kendinden uzak tutmaktadır. Yasal olarak gıda üretimi ve satışı yapan kuruluşların periyodik ilaçlama yaptırma zorunluluğu vardır. Bu süreci tamamlamayan kuruluşlar yüksek cezalar almakla birlikte iş yerlerine beli bir süre kapatılma yasağı getirilmektedir. Haşere ve farelerin dolaştığı ortamlar daima sağlıksız ve mikropların barındığı alanlardır. Gıda maddelerinin bulunduğu ortamlardan bu zararlı canlılar daima uzak tutulmalıdır.

Haşere ilaçlamalarının yapıldığı dönemler

İlaçlamalar yılın her ayında uygulanan hizmetleri kapsamaktadır. Çünkü haşere ve fare türlerinin büyük bir kısmı her mevsim yaşayarak problem yaratabilen canlılardır. Bio-Active böcek ilaçlama her dönem hizmet sağlayarak haşere ve fare türleriyle mücadele etmektedir. Özellikle sıcak ortamlarda üremeyi seven böcekler yaz aylarının gelmesiyle birlikte hızlı üreme evresine girerek sayılarını arttırmaktadır. Yeşil alanlarda daha çabuk üreyen haşere türlerine karşı önlem alınması hem yeşil alanları koruyacak hem bu zararlı böceklerin kapalı yaşam alanlarına girerek yuva yapmasını engelleyecektir. Tarla, sera, bahçe gibi alanlarda yetişen bitki ve mahsullerin arasına yuva yapan haşere türleri tehlikelidir. Çünkü bitki kökleriyle beslenen böcekler zamanla bitkilerin kuruyarak heba olmalarına neden olurlar.

İlaçlama Yapılan Böcek ve Fare Türleri

  • Hamam böceği, kalorifer böceği, Alman hamam böceği, çıyan, kene, pire, tahtakurdu, bit, akrep
  • Örümcek, kakalak, tatarcık, sivrisinek, tesbih böceği, kulağakaçan böceği, karafatma, mite
  • Tatarcık, gümüş böceği, yaban arısı, mayt, halı böceği, uyuz böceği, sıçan, karınca, salyangoz
  • Amerikan hamam böceği, tahtakurusu, sinek, çekirge, güve, eşek arısı,  yılan, fındık faresi
  • Pamuk faresi, ev faresi kertenkele, kırkayak, akar, lağım faresi, çatı faresi, ağaç kurdu

Firmamız tüm böcek ve fare türleri üzerinde uygulamalarını başarı bir şekilde uygulamaktadır. Tek tip ilaçlama yöntemine karşı olan firmamız, Ziraat mühendislerimiz tarafından haşere türüne özel olarak geliştirilen ilaçları kullanarak uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Her böceğin yapısal özelliği ve bağışıklık sistemi aynı yapıya sahip olmadığı için kullanılacak ilaçlar mutlaka türe etki gösterecek şekilde üretilerek kullanılmalıdır. Yoksa kullanılan ilaçlar haşere türleri üzerinde kalıcı çözüm sağlamayarak haşere probleminin yeniden yaşanmasına neden olacaktır.

İlaçlamanın Önemi

Haşere ve farelerin taşımış olduğu mikrop, bakteri ve virüsler nedeniyle insanlara veba, humma, sıtma, alerjik hastalıklar, cilt hastalıkları, parazitsel hastalıklar, verem, dizanteri, tifüs gibi önemli hastalıklar geçmektedir. Çevre sağlığını da olumsuz olarak etkilen bu zararlı canlılara karşı ilaçlama firmaları tarafından alınacak hizmetler büyük fayda sağlamaktadır. Yaşam kalitenizi olumsuz olarak etkileyen, evlerinizi yuva edinen ve yiyeceklerinize ortak olan böcek ve fare türlerinden kurtulmanız profesyonel ilaçlama yöntemleri sayesinde çok kolay. Profesyonel çözüm sunan firmalar sayesinde hem zamandan tasarruf edecek hem de ekonomik fiyatlara hizmet alabileceksiniz.

Uygulama Alanları

Fare ve haşere ilaçlama uygulamaları profesyonel eller tarafından uygulandığı takdirde ev, işyeri, apartman, ofis, fabrika, depo, havalandırma, okul, yurt, hastane, merdiven boşlukları, bina, alışveriş merkezi, site, park ve bahçe gibi açık ve kapalı alanlarda yer alan tüm bölgelere başarı ile uygulanmaktadır. Kapalı alanlarda gerçekleştirilecek uygulamalar özen gerektirmektedir. Doğru ilaç ve yöntemler ile yapılan çalışmalar kapalı alanlarda hem sizi hem eşyalarınızı koruyacaktır. Bunun için hizmet alacağınız firmanın özelliklerine dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

İlaçlama Fiyatları

Bio-Active böcek ilaçlama firması olarak Müşterilerimizin yanında yer alarak kaliteli, güvenilir ve garantili hizmeti ekonomik ilaçlama fiyatları ile müşterimize sunmaktayız. İnsan ve çevre sağlığını korumayı amaç edinmiş firmalar kaliteden ödün vermeden uygun fiyatlarla hizmet sunabilmektedir. Firmamız daima bu düşünceyi ilke edinerek çalışmalarını sürdürmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından gereken onay ve izinler doğrultusunda hizmetinizde olan firmamız, alanında uzman kadrosu ile profesyonel hizmeti yaşama alanlarınıza ulaştırmaktadır.

Gün boyu 7/24 hizmet sağlayan firmamıza www.bocekilaclama724.com adresinden veya iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Müşteri Temsilcilerimizden haşereler hakkında detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Haşere problemlerinize ilaçlama hizmeti ile son vererek sağlıklı yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım