İstanbul Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama

Doğa ortamında yaşam süren böcek, haşere ve fare türleri yağan yağmurların yuvalarını bozması, yiyecek bulamamaları veya havanın ısı derecesine bağlı olarak yuvalarını terk eder, insanların yaşam alanlarına yuva yapmaya çalışırlar. Böceklerin insanlarla aynı ortamlarda yaşaması sağlık sorunlarından maddi hasarlara kadar birçok zarara neden olmaktadır. Haşerelerden gelen zararların önüne geçmek böcek ilaçlama uygulamalarıyla mümkündür.

Dünya üzerinde yaklaşık olarak 3.000.000 haşere türü olduğu tahmin edilmektedir. Bu böcekler dolaylı yollardan yaşam alanlarımıza, yiyeceklerimize, eşyalarımıza ortak olmaya çalışırlar. Çeşitli alanlarda bu canlılarla karşılaşmak mümkündür.

Böcekler Eve Nasıl Girer

Böcekler yapıları gereği küçük olan canlılardır. Küçük olmaları yaşam alanlarımıza kolayca girmelerini sağlamaktadır. Böcekler kapalı alanlara açık kalan cam aralıkları, cam pervazları, kapı pervazları, kapı altı boşlukları, duvar çatlakları, dışarıdan gelen eşya veya poşet yoluyla yaşam alanlarımıza dahil olabilirler. Özellikle evlerimize giren böcekler kendilerine yuva yapmak için en gizli köşeleri seçerler. Seçtikleri alana gizlenen haşereler bu alanlara yumurtalarını bırakırlar. Haşereler hızla üreyen zararlı canlılardır. Bir gece içerisinde evinize giren tek bir böcek sabaha kadar yüzlerce yumurta bırakabilmektedir. Haşerelerin üremelerine zaman tanımadan yapılabilecek en etkili yöntem böcek görüldüğü andan itibaren böcek ilaçlaması yaptırmaktır.

Böceklerin Zararları

Böcekler insanlara ve doğaya doğrudan veya dolaylı yollardan verdikleri zararlarla bilinirler. Yapıları gereği ve beslenme şekillerine bağlı olarak yaşamlarını sürdürmek için böceklerin vermiş olduğu zararlar, insanların yaşam kalitesine olumsuz olarak etki etmektedir. Bazı haşere türleri doğadaki böcekler ve yapraklar ile beslenirken bazı haşere türleri ise insan ve hayvan kanını emerek besin ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda yaşam alanlarımızda yer alan ahşap mobilya, yünlü eşya ve deri döküntüleriyle beslenen böceklerde yer almaktadır. Böceklerin beslenme şekillerine bağlı olarak vermiş olduğu zararların boyutları da değişmektedir. Özellikle kan yolu ile beslenen böcekler insanların sağlığına doğrudan etki ederek ciddi hastalıkların yaşanmasına sebebiyet verirler.

İnsan Kanı ile Beslenen Böcek Türleri

 • Bit
 • Kene
 • Sivrisinek
 • Tahtakurusu
 • Pire
 • Uyuz böceği

Böcek türlerinden gelebilecek zararlardan sağlığımızı daima korumanın en güvenli yolu böceklerin oluştuğu ve oluşabilecekleri alanlara ilaçlama firmaları tarafından böcek ilaçlama uygulaması yapılmasıdır. Maddi zararlara da neden olan haşereler bulundukları alanlarda yer alan eşyaları ve besin maddelerimizi kemirerek zamanla kullanılmaz hale getirirler.

Böceklerden İnsanlara Bulaşan Bazı Hastalıklar

 • Veba
 • Humma
 • Sıtma
 • Verem
 • Tifüs
 • Dizanteri
 • Cilt hastalıkları
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Parazitsel Hastalıklar

Böceklerin sağlığımızı etkilemesindeki etkenler, böceklerin bünyelerinde ve üzerlerinde taşımış olduğu mikrop, bakteri ve virüslerdir.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Profesyonel ilaçlama firmaları tarafından uygulanan çeşitli böcek ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır. Profesyonel yöntemler sunan firmalar sayesinde böcek, haşere ve fare türlerinden güvenle kısa sürede kurtulmanız mümkündür. Böcek ilaçlama uygulamaları ortamda var olan böcek türüne, böcek yoğunluğuna ve ilaçlama uygulanacak alanın özelliklerine göre belirlenmektedir. Firmamız tarafından uygulanan alternatif böcek ilaçlamaları sayesinde yaşam alanlarınızı en pratik sistemle sizlere zahmet yaratmayacak şekilde ilaçlamaktayız. Firmamız tarafından profesyonel ilaçlama uzmanlarımız tarafından uygulanan böcek ilaçlama yöntemleri; Sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama olarak uygulanmaktadır.

Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlama uygulamaları kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Buharlama yöntemi ile uygulanan sıvı ilaçlama uygulamaları, haşerelerin gizlendiği en zor alanlara bile nüfus ederek etkili koruma sağlar. Sıvı ilaçlama işlemi uygulanan alanları 2-3 saat kapalı tutmanız gerekir. Sonrasında ilaçlama yapılan alanı yarım saat havalandırdıktan sonra güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. Sıvı ilaçlama uygulanan alanlarda ilacın etkisini kaybetmemesi için yaklaşık bir hafta süre ıslak temizlik yapılmaması önemlidir. Sıvı ilaçlama uygulamaları haşere türlerinin çoğunda etki gösteren başarılı bir yöntemdir.

Kokusuz İlaçlama

Böcek ilaçlama uygulamalarında sıklıkla uygulanan bir yöntem olan kokusuz ilaçlama çoğunlukla toplu yaşam alanlarında sıkça kullanılan bir uygulamadır. Kokusuz ilaçlama işlemi uygulanırken yaşam alanlarınızı terk etmenize gerek kalmaz. Özel olarak üretilen kokusuz ilaçlar koku barındırmadığı için iş yerlerinde çoğunlukla uygulanmaktadır. Siz işlerinizi sürdürmeye devam ederken bu ilaçlama yöntemi başarı ile uygulanmaktadır.

Kokulu ilaçlama

Bu yöntem böcek yoğunluğunun fazla bulunduğu alanlara uygulanan etkili bir yöntemdir. Kendine özgü bir kokusu olan bu ilaçlar insan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde özel olarak üretilmiştir. Kokulu ilaçlama yöntemi uygulanırken açıkta kalan mutfak eşyalarınızın üzeri örtülmelidir. İlaçlama uygulaması esnasında yaşam alanlarınızı 3-4 saat gibi bir süreç girmemelisiniz. İlaçlama yapılan alan iki saat havalandırıldıktan sonra güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Jel ilaçlama

Jel ilaçlama, böcek ilaçlaması uygulamalarında en pratik uygulanan yöntemlerden biridir. Haşerelerin yuva yaptığı alanlara küçük parçalar halinde enjekte edilen jel ilaçlar böceklerin jel yemi yedikten kısa bir süre sonra etkisiz hale gelmesini sağlamaktadır. Bu böcek ilaçlama yöntemi sırasında yaşam alanlarınızı terk etmenize ve temizlik yapmanıza gerek kalmaz.

Böcek İlaçlama Firmalarının Taşıması Gereken Önemli Özellikler

Böcek ilaçlama hizmeti alacağınız firmamın taşıması gereken önemli özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler alacağınız hizmetin kalitesini belirleyen önemli unsurlardır. Yaşam alanlarınıza uygulanacak yöntemlerin böcekleri yok etmesi kadar sağlığınızı ve çevrenizi koruması da oldukça önemlidir. Öncelikle hizmet alacağınız firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış yasal bir firma olması gerekir. Böcek türlerine karşı kullanılacak ilaçların Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı insan ve çevre sağlığını koruyan ilaçlar olması çok önemlidir. İlaçlama uygulamaları alanında uzman ve tecrübe sahibi ilaçlama uzmanları tarafından uygulanması gerekir. Hizmet alacağınız firma yapılan çalışmanın sonunda size uygulanan yöntemin detaylı raporunu çıkartarak teslim etmelidir. Böcek türlerine karşı uygulanan ilaçların, böcek türüne özel olarak belirlenen ilaçlardan oluşması gerekir. Aksi durumlarda belirttiğimiz özellikleri taşımayan firmalardan hizmet almanız neticesinde yaşam alanlarınızda yer alan böcekler etkisiz hale gelmeyecek ve sağlığınızı riske atmış olacaksınız.

Bio-Active böcek ilaçlama, böcek ilaçlama firmalarının taşıması gereken tüm özellikleri içinde barındıran yasal bir şirkettir.

Böcek Türleri

Alman hamam böceği, çıyan, akrep, örümcek, kakalak, kene, pire, tahtakurdu, bit, hamam böceği, kalorifer böceği, tatarcık, sivrisinek, tesbih böceği, kulağakaçan böceği, karafatma, mite, gümüş böceği, yaban arısı, karınca, salyangoz, çekirge, güve, eşek arısı, mayt, halı böceği, uyuz böceği, kırkayak, akar,  Amerikan hamam böceği, tahtakurusu, sinek, Oryantal hamam böceği, ağaç kurdu

Bio-Active böcek ilaçlama firması olarak tüm böcek türleri üzerinde ilaçlama uygulamalarımızı başarı ile gerçekleştirmekteyiz.

Böceklerden Kurtulmanın Yolları

Böceklerden kurtulmanın en etkili yolu profesyonel ilaçlama firmalarından alınacak hizmet sayesinde sağlanmaktadır. Bireysel olarak uygulanan yöntemler daima böceklerden gelecek zararlara maruz kalmanıza neden olacaktır. İşin uzmanları tarafından uygulanacak böcek ilaçlaması sayesinde sağlığınızı ve çevrenizi daima korumuş olacaksınız.

Periyodik ilaçlama

Periyodik böcek ilaçlama uygulamaları özellikle gıda üretimi ve satışı gerçekleştiren firmalar, kuruluşlar tarafından yasalara göre zorunlu yapılması gereken bir uygulamadır. Periyodik ilaçlama tüm alanlar için uygulanabilen ve daima böceklere karşı etkin koruma sağlayan bir uygulamadır.

Böcek ilaçlama Yöntemleri Hangi Alanlara Uygulanır

Firmamız tarafından böcek ilaçlama yöntemleri ev, işyeri, apartman, fabrika, okul, alışveriş merkezi, bina, havalandırma, park, bahçe gibi açık ve kapalı tüm alanlara profesyonel yöntemlerle uygulanmaktadır.

Bio-Active böcek ilaçlama firması 7/24 hizmet sağlamaktadır. Firmamıza www.bocekilaclama724.com adresinden veya iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.