Genel

Kalorifer Böceği İlaçlaması

Kalorifer Böceği Mücadelesi

Kalorifer böceği ilaçlama firması olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız. Kalorifer böceği yaşamak için diğer birçok haşere türü gibi sıcak ve nemli ortamları tercih ettiği için evlerimizde sıklıkla görülen bir haşere türüdür. Bu haşerelere evlerimizde mutfakta, banyoda, lavabo kenarlarında sıklıkla rastlarız. Hepçil beslenen kalorifer böceği her türlü yiyecek artığı ve ölü böceklerle beslenmektedir. Diğer böcek türleri gibi hızlı üreyen kalorifer böceği kapsül şeklinde yumurta bırakır ve her kapsülün içerisinde 30-40 adet yumurta bulunur. Kalorifer böceği ilaçlama , en hızlı çoğalan haşerelerden biri olan bu canlılara karşı en kolay çözüm yöntemidir. Buzullar hariç dünyanın her yerinde yaşam alanı edinmiş olan kalorifer böceği, yaklaşık 2 haftada bir yumurta bırakır. İnanılmaz bir çoğalma hızına sahip olan kalorifer böcekleri için ilaçlama yaptırmak, bu haşerelerden kolayca kurtulmanızı sağlar.

Kalorifer Böceği Nasıl İlaçlanır

Kalorifer böceği hepçil bir haşeredir. Yani aklınıza gelebilecek her şyi, besin maddesi olarak kullanabilir. Bu nedenle kalorifer böceği ile mücadele için ortamda açık yiyecek maddesi bırakmamak sonuç vermez. Kalorifer böceği ile mücadele için ilaçlama yapılması şarttır. Kalorifer böceği ilaçlama yöntemi olarak sıvı ilaçlama ya da jel ilaçlama kullanılabilir. Ortamdaki kalorifer böceği yoğunluğuna göre değişen ilaçlama yönteminde sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama işlemleri aynı anda da uygulanabilir. Kalorifer böceği, vücudunda yüzlerce mikrop ve bakteri taşır. Son derece kirli alanlarda gezinen kalorifer böcekleri, en aktif mikrop taşıyıcılarından biridir. Dolaştığı alanlara da taşıdığı mikropları yayan ve bu mikropların çoğalmasına neden olan kalorifer böceği sağlığı doğrudan ya da dolaylı olarak tehdit etmektedir. Bu nedenle kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almak sağlık açısından son derece önemlidir.

Özellikle mutfakta yuva yapan ve yiyecekler üzerinde dolaşarak salgılarını bırakan kalorifer böcekleri sindirim bozukluklarına neden olabilir. Kalorifer böceği ilaçlama işlemi yapılırken mutfak dolaplarının da iyi bir şekilde ilaçlanması gerekir. Kalorifer böceği ilaçlama işleminden sonra ise mutfak gereçleri sudan geçirilmelidir. Kalorifer böceği ilaçlama işlemi için sıvı ilaçlama yöntemi kullanmak ortamın bakteri ve virüslere karşı dezenfekte olmasını da sağlar. Ayrıca sıvı ilaçlamaya ek olarak jel ilaçlama da yapılması, alanın bu haşerelere karşı korunmasını sağlar. İlaçlama hizmeti alırken, yardım alacağınız firmanın Sağlık Bakanlığından onaylı olması ve garantili hizmet vermesi de son derece önemlidir. Keza çok hızlı üreyen bu haşerelere karşı, etkili bir kalorifer böceği ilaçlama işlemi yapılmadığı sürece, sorun devam edecektir.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım