Bilgi

Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir?

Kalorifer böceği evlerimize genellikle duvar çatlakları arasından, sızıntılardan evlerimize kadar girerler. Evimizin içinde kendi yaşama alanlarını belirleyen Kalorifer böceği, mutfak rafları, çatı, su boruları, banyo, wc gibi alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Kalorifer böceği nasıl yok edilir sorusundan önce, nasıl ürediğine bakacak olursak, hayli hızlı bir üreme evrelerinin olduğunu görürüz. Kalorifer böceği, yaşam süresi boyunca 100 bin üzerinde yumurta bırakır. Bu durum sizi şaşırttı mı? Peki kalorifer böceği nasıl yok edilir?

Kalorifer böcekleri, nemli, rutubetli, küflü ve karanlık ortamları çok sever. Bu alanlarda bakterilerin kendiliğinden üremesi kaçınılmazdır. Kalorifer böceklerinin insanlar üzerinde fiziki olarak bir zararı görülmemiştir. Kalorifer böceği insanı ısırmaz. Ama kalorifer böceğinin insanlar üzerinde daha büyük bir etkisi vardır.

Kalorifer böcekleri, geceleri dolaşmayı çok severler. Gündüzleri derin bir inzivaya çekilirler.  Gece en çok dolaştıkları alan banyo ve mutfaklardır. Kalorifer böceği eğer açıkta bir yiyecek görürse hemen üzerine çullanır. Ancak bu yiyecekleri yemez. Üstüne dışkısını ve kusmuğunu bırakır. Aynı zamanda salyalarını lavabo, tezgah ve insanların yaşam alanlarında her daim aktif olduğu alanlara bırakırlar. Bu sayede insanlar üzerinde olumsuz sonuçlara yol açarlar.

Kalorifer böceğinin dışkısını, salyasını ve kusmuğunu bırakması çeşitli hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Gıda zehirlenmeleri, alerjik reaksiyonlar, cilt hastalıkları, hepatit virüsü, mantar hastalıkları, dizanteri, humma, veba gibi birçok hastalığın oluşmasına neden olurlar.

Kalorifer böceğinin güvenle kapalı ve açık mekanlarda kontrol altına alınması için bazı uygulama yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu uygulama yöntemleri şunlardır;

  • Sıvı İlaçlama yöntemi
  • Jel İlaçlama yöntemi
  • Kokulu ilaçlama yöntemi
  • Kokusuz ilaçlama yöntemi

Bu uygulama yöntemleri sayesinde Kalorifer böceğinden kurtulabilirsiniz. Kalorifer böceği için ön görülen ilaçlama uygulaması yöntemi “Jel ilaçlama”’dır. Jel ilaçlama hamam böcekleri türleri üzerinde etkili olduğu gibi Kalorifer böceği üzerinde de çok etkilidir.

7/24 hizmet veren firmamızı arayarak Kalorifer böceği hakkında bilgiler alabilir ve ilaçlama fiyatlarına ilişkin detayları öğrenebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım