Genel

Kalorifer Böceği Nedir ve Nerede Yaşar?

Kalorifer böceği ortalama 1,5 cm civarında kahve renkli bir böcek türüdür. Yaşam süreleri 1 yıldır. Kalorifer böcekleri, senede 30 bin kadar yavru ile ürerler.

Kalorifer böceği ortalama 1,5 cm civarında kahve renkli bir böcek türüdür. Yaşam süreleri 1 yıldır. Kalorifer böcekleri, senede 30 bin kadar yavru ile ürerler. Genellikle yumurtalarını sırtında taşıyan dişiler, ev ve iş yerlerimize çatlaklardan ve açık bırakılan kapı ve pencerelerden girerler. Kalorifer böceğine karşı yapılabilecek tek işlem ilaçlama yapmaktır.

Kalorifer böcekleri insan sağlığını doğrudan etkileyen ve tehlikeli bir böcek türüdür. Kalorifer böceği sokma veya zehirleme gibi özellikleri yoktur. Onların zehirlediği şey sadece mikroplardan kaynaklanmaktadır. Gıda zehirlenmelerinin yaklaşık %60’ını oluştururlar. Bu gıda zehirlenmelerine ilişkin sorun teşkil eden olaylar ise kalorifer böceklerinin yaşam alanlarımıza bıraktıkları dışkıları ve kusmuklarıdır.

Bununla da yetinmeyen Kalorifer böcekleri lavabo ve tezgahların üzerinde dolaşırken salyalarını bırakır. Bu salyalarda çeşitli hastalıkların temel nedenini oluşturmaktadır. Böcekler çeşitli salgın hastalıkları yayarak, bağışıklık sistemimizi çökertmeye çalışır. Bu duruma karşın en etkili yok profesyonel bir firma aracılığıyla ilaçlama yapmanızdır.

Kalorifer Böceğinin Yaşam Alanları Nerelerdir?

Kalorifer böcekleri genellikle kalorifer petekleri arkasında gizlenmiş olarak ortaya çıktıkları için bu ismi almıştır. Aslında banyo ve tuvalet boruları, lavabo boruları, tesisat boruları, ısı yalıtım sistemlerinde boş kalan çatlaklar, ahşap yarıkları, bodrum ve ardiyelerde Kalorifer böceğine rastlamak mümkündür. Kalorifer böcekleri geceleri ava çıkarlar. Yaşadıkları alanların özellikleri ise birbirileriyle aynıdır. Kalorifer böcekleri; nemli alanlarda, rutubetli mekanlarda, bakteri ve küf kokusunun olduğu yerlerde ve pis kokunun ağır bastığı alanlarda yaşamayı severler. Tek başlarına değillerdir. Toplu yaşarlar.

Kalorifer Böceği ile Mücadele ve Yöntemler

Haşerelerin geneline yönelik mücadele ve yöntemler bulunmaktadır. Bu mücadele ve yöntemler başlıca şunlardır.

Kalorifer böceklerinin kontrol altına alınma süreçleri Jel İlaçlama sayesinde olmaktadır. Jel ilaçlama yöntemi sayesinde kalorifer böceklerinden kurtulabilirsiniz. Kalorifer böceği kabusunuz olmasın. İlaçlama yöntemi ile sorunsuzca kurtulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım