Genel

Karınca İlaçlaması

Karınca Mücadelesi

Karınca ilaçlamasın da, diğer haşerelerin ilaçlanmasında olduğu gibi profesyonel bir firmadan yardım alınabileceği gibi, bu ilaçlamayı kendimizin de gerçekleştirmesi mümkündür. Evlerinizde karınca ile karşılaşılması durumunda ilk akla gelen, karıncaların bulunduğu bölgede yemek artıklarının kalması durumudur. Yemek artıkları olmadığı sürece, karıncaların barınması, var olması kolay değildir.  Kış aylarında karıncalar ile karşılaşmak pek de mümkün değildir. Karıncalar kış aylarında ortalığa çıkmazlar. Karıncalar ortaya çıkmak için bahar aylarını tercih ederler. Havaların ısınması ile birlikte karınca sorununun baş göstermesi çok yüksek ihtimaldir. Bahar ayları başlarken, karıncalar ile karşılaşmadan karınca ilaçlamasının yapılması sağlıklı olacaktır.

 

Karınca ilaçlaması için profesyonel bir firmadan yardım alınabileceği gibi, karınca ilaçlaması için uygulanabilecek diğer yöntemler; karıncaların var oldukları noktalara sirke püskürtülmesi, karıncaların var oldukları noktalara acı kırmızıbiber serpilmesi, karıncaların bulundukları ortamlara nane serpilmesi, karıncaların bulundukları ortamlara acı toz biber içerisine tarçın karıştırılarak serpilmesidir. Bu yöntemlerin yanı sıra, evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir karışım ile de karıncalar ile baş etmeniz mümkündür. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz karışım için borik asit gerekecektir. Borik asit maddesini eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz karışım tarifi; bir yemek kaşığı borik asit, altı yemek kaşığı toz şeker ve bir çay bardağı suyun iyice karıştırılması sonucu oluşur. Karıncaların çıkış noktaları tespit edilir. Karıncaların çıkış noktalarının sayısı kadar, pamuk evde hazırlanılan borik asitli karışıma batırılır ve pamuklar karıncaların çıkış noktalarına yerleştirilir. Böylece karınca ilaçlaması gerçekleştirilmiş olur.

Karıncaların çıkış noktalarına yerleştirilen pamuklar sık sık kontrol edilmelidir. Çıkış noktalarına yerleştirilen pamukların kuruması, karıncalar için beklenen etkinin gerçekleşmemesine neden olacağından, karıncaların çıkış noktalarına yerleştirilen pamukların her daim ıslak olduğundan emin olmak gerekir. Karıncalar, evinizde hazırladığınız karışım içerisinde bulunan şeker kokusuna geleceklerdir. Ancak evinizde hazırladığınız karışım içerisinde bulunan borik asit, karıncaların yok olmasına neden olacaktır. Eğer karınca sorununuz çok büyük değil ise,  karınca sorununuzun kendi kendinize baş edebileceğiniz boyutta olduğunu düşünüyorsanız bu yöntem işe yarayacaktır tabii… Yukarıda bahsedilen yöntemler karınca sorununuzun çözümünde oldukça etkili olacaklardır.  Üstelik bahsedilen yöntemlerin uygulanması oldukça zahmetsizdir. Ancak ciddi bir karınca salgını olması durumunda mutlaka profesyonel bir ilaçlama firmasına başvurulması şarttır.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım