Genel

Mağaza İlaçlama

Mağaza İlaçlaması

Mağazanızda çalışırken haşereler ile karşılaşmak hiç hoş bir durum değildir. Daha da kötüsü mağazanıza alışverişe gelen kişilerin alışveriş esnasında haşereler ile karşılaşmasıdır. Bu durum mağazanızın itibarını ciddi şekilde zedeleyecektir. Olaya bu yönüyle ciddi bir şekilde bakıldığında mağaza ilaçlaması büyük önem taşımaktadır. Mağazalarda yapılacak ilaçlamalarda tercih edebileceğiniz pek çok yöntem mevcuttur. Bunlar; kokusuz ilaçlama, jel ile ilaçlama, toz veya katı maddenin belli bir noktaya konması ile gerçekleştirilen ilaçlama yöntemleridir.

Mağaza ilaçlamasında kokulu ilaçlama kesinlikle kullanılmamalıdır. İlaçlama sonrası ne kadar temizlik yaparsanız yapın, koku mağazada bulunan ürünlere sinecek ve çıkartılması çok zor olacaktır. Bu durum mağazanıza alışveriş yapmaya gelen kişilere de ciddi zararlar verebilir. Mağazanızın büyüklüğüne göre, ilaçlama uygulamalarında yönteme karar verilmesi yararlı olabilir. Mağazanız gıda üzerine değil ise ve küçük bir alana sahip iseniz, mağaza ilaçlamasında jel veya kokusuz ilaçlama yöntemlerini tercih etmeniz uygun olabilir. Ancak mağazanızın alanı büyük ise, ilaçlama sonrası yapılması gereken temizlikte ihmal ihtimali olacağından, toz veya katı ilacın belli bir noktaya bırakılması sureti ile yapılan ilaçlama yönteminin tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Eğer mağazanız gıda üzerine ise o zaman kesinlikle toz veya katı ilacın belli bir noktaya bırakılması sureti ile ilaçlama yöntemi tercih edilmelidir.

Mağaza ilaçlanma saatlerini, sabah erken saatlerde ilaçlama firmalarından talep edebileceğiniz gibi, gece geç saatlerde de uygulama yapılmasını isteyebilirsiniz. Ancak sabah erken saatlerde ilaçlama yaptırmak, birkaç saat sonrasında mağazada hareketlilik başlayacağından çok da uygun olmayabilir. İlaçlamadan birkaç saat sonra başta mağazada bulunan görevliler ve erken saatlerde mağazanıza gelen müşterilerin sağlığı açısından çok uygun olmayacaktır. Ancak gece geç saatlerde ilaçlamanın yapılması, mağazanın ilaçlı daha uzun süre kapalı kalabileceği anlamına geldiğinden, hem ilacın etkisi daha verimli olacaktır, hem de mağaza açıldıktan sonra gerek çalışan personelin gerek ise mağazaya gelen müşterilerin sağlığı açısından daha uygun olacaktır. Eğer mağazanız yedi gün açık değil ise, mağaza ilaçlamasını tatil olan günden bir gün önce mesai bitiminde yaptırmak çok daha etkin sonuç almanıza neden olabilir.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım