Genel

Örümcek İlaçlaması

Örümcek Mücadelesi

Örümcekler, eklembacaklılardan olup, yırtıcı hayvan statüsüne giren ve dünyanın her yerinde yaşayabilen böceklerdir. Yaklaşık 60 bin ile 70 bin arası örümcek türünün olduğu bilinmektedir. Her örümceğin yapısı ve büyüklüğü farklı olsa da genel özellikleri bakımından genellikle çok farklılık göstermezler. Mesela bütün örümcekler 3 bölümden oluşur; baş, göğüs ve gövde. İletişimlerine ve besin bulmalarına yarayan iki adet antenleri bulunur. Bu antenler erkek örümceklerde aynı zamanda cinsel organ olarak kullanılmaktadır. Ağızlarının etrafında iki adet kıskaç ve zehir akıtan bir iğne bulunmaktadır. Diğer haşerelerden farklı olarak başlarında dört adet gözleri vardır ve bu gözlerle mükemmel bir görüşe sahiplerdir. Ayrı eşeyli canlılardır ve dişileri erkeklerden daha iridir.

Dişi örümceklerin yumurtalarını bıraktıkları kozalarda bazen yüzlerce (400-500) yumurta olabilir. Evlerde ise bu kozalarını sizin göremeyeceğiniz karanlık yerlere bırakırlar. Örümcekler yumurtadan çıktıktan sadece bir iki gün sonra iyi bir ağ kurup kendi kendilerine beslenirler.  Etrafında ördüğü ağı yaşam alanı ve aynı zamanda da av amaçlı kullanan örümceklerin en çok tercih ettiği yerler duvar köşeleridir. Örümcek ilaçlama böyle bir durumla karşılaşılması durumunda oldukça önemli olmaktadır.Örümcekler evlerimizde ağ oluşturarak görüntü kirliliği oluştururlar ve bu görüntü kirliliğine yemleri olacak ölü böcekleri de dahil ederler. Zarar gördüklerinde insanları ısırabilir, zehirli olan türleri ise ısırıklarıyla insanları öldürebilirler.

Örümcekler sürekli beslenme ihtiyacı olan, aç gözlü hayvanlardır ve kendi türleri arasında bile birbirlerine saldırabilirler. Örümcek ısırmalarından ve görüntü kirliliğinden kaçınmak için örümcek ilaçlama sının evlerde belirli dönemlerde yapılması gerekir. Şahsi temizlik çabaları veya dışarıdan aldığınız ilaçlar bu mücadele için yetersiz kalacak ve profesyonel örümcek ilaçlama işlemine mutlaka gerek duyacaksınızdır. Her örümcek, her ilaca aynı tepkiyi göstermez ve çabalarınız olumsuz sonuçlanır. Örümcek ilaçlama firması ile görüşerek hem korku salan, hem de görüntü kirliliği yaratan örümceklerden kalıcı ve kesin olarak kurtulabilirsiniz. Örümcek ilaçlama da uzman ekip müdahalesi şarttır. Çünkü evinizdeki örümceğin tehlikeli olup olmadığını ancak uzmanlar anlayabilir. Kendi evinizde huzurlu ve sağlıklı yaşayabilmek için mutlaka örümcek ilaçlaması desteği almalısınız.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım