Diğer Haşereler Genel İlaçlama

Pire İlaçlama

Pire Mücadelesi

Pire, haşereler arasında çeşitli türlere sahip sıkça görülen bir canlıdır. Pire, her mevsim karşımıza çıkabilecek bir haşere türüdür. Pire mücadelesinde kesinlikle profesyonellik ve özel pire ilaçları tercih edilmelidir. Gerek pirenin sağlam dayanıklı vücut yapısı gerekse çok çabuk haşere ilaçlarına karşı direnç kazanması sebebiyle tek seferde etkili pire ilaçlama yapılması en doğru olanıdır. Pire mücadelesinde aldığımız birçok şikayette! bilinçsiz uygulamalar ve etkisiz ilaçlar sebebiyle bizden önce 2 yada 3 sefer ilaçlama yapılmasına rağmen pire probleminin çözülmemiş olduğudur, Bu sebeble kullanılacak ilaçların ve yapılacak uygulamanın direkt olarak pireyi hedef alması problemin ortadan kalkmasıdır.

Pirelerden kurtulmanın en etkili yolu profesyonel pire ilaçlama uygulamasıdır. Pire 3-4 mm boyunda küçük bir canlıdır. Haşereler arasında en yükseğe zıplama özelliği pirelere aittir. Sıcak alanlarda barınmayı seven pireler üremek için besine ihtiyaç duyarlar ve pirelerin besin kaynağı ise kandır. İnsan ve hayvan kanı ile beslenen pirenin bu özelliği pireleri daha da zararlı kılmaktadır.

Pire türleri

 • İnsan piresi
 • Köpek piresi
 • Kedi piresi
 • Kuş piresi
 • Toz piresi
 • Su piresi

Daha birçok türe sahip olan pire, yaşadığı alana göre isim almıştır. Profesyonel pire ilaçlama uygulamaları ile tüm pire türlerinden kurtulmak mümkündür.

Pirelerin Zararları

Pire, insan ve hayvan kanı emerek beslendiği için doğrudan zarara neden olan haşereler arasında yer almaktadır. Virüs taşıyan bir canlının üzerinde konakçı olarak beslenen pire, bu esnada hasta olan canlının virüsünü bünyesine alarak taşır. Başka canlı üzerine beslenmek için geçen bu pire üzerinde bulunduğu canlıya virüsü enjekte ederek ciddi hastalıkların oluşmasına davetiye çıkarır. Pire ısırığı sonucu hassas bir cilde sahip olan kişiler ve bebeklerde kaşıntıya bağlı kalıcı yara izlerinin oluşma ihtimali de yüksektir. Pire ilaçlaması pirelerden gelebilecek hastalık ve zararlara karşı en etkili önlem yoludur.

Pireden Bulaşan Hastalıklar

 • Veba
 • Humma
 • Dizanteri
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Cilt hastalıkları
 • Lezyonlu Hastalıklar
 • Tifüs

Pire ile Mücadele

Pire ve pire türleri ile mücadele etmek son derece önem isteyen bir iştir. Pire ile mücadelede en etkin yöntem profesyonel pire ilaçlamaları uygulayan firmalar tarafından gerçekleşmektedir. Pire, kan emdikten sonra hemen üreme evresine geçerek yüzlerce yavru bırakmaktadır. Pire türlerine karşı geciken pire ilaçlama uygulamaları, yaşam alanlarınızın her köşesinde karşılaşacağınız pirelere neden olacaktır. Pireler eşyaların arasına yumurtalarını gizlerler. Özellikle yastık, yorgan, yatak ve koltukların dikiş aralarında pire yumurtalarına rastlamak mümkündür. Pire ile mücadele de pirelerin yumurtalarını gizlediği alanların tespit edilerek ilaçlanması da önemlidir. Aksi durumlarda kısa sürede yumurtadan çıkan pire türleri ortama dağılarak yeniden pire sorunlarının yaşanmasına neden olacaktır.

Pire İlaçlama Yöntemleri

Pire türlerini etkisiz hale getirmek için kullanılan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Pire türlerine karşı kullanılan sıvı ilaçlama yöntemleri pireleri kısa sürede etkisiz kılarak pire problemlerinize kısa zamanda çözüm getirecek bir uygulamadır. Firmamız tarafından uygulanan pire ilaçlaması profesyonel ilaçlama uzmanlarımız tarafından yaşam alanlarınıza uygulanmaktadır.

Sıvı ilaçlama

Pire türlerine karşı kullanmakta olduğumuz sıvı ilaçlama kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanan bir yöntemdir. Buharlama yöntemi ile uygulanan sıvı ilaçlama, böceklerin yuva oluşturduğu en zor alanlara bile nüfus ederek etkili koruma sağlar. Sıvı ilaçlama yöntemi uygulanan mekanlar 2-3 saat kapalı tutulmalıdır. Sonrasında pire ilaçlama yapılan alanı yarım saat havalandırdıktan sonra güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. Sıvı ilaçlama uygulanan alanlarda ilacın etkisini kaybetmemesi için yaklaşık bir hafta süre ıslak temizlik yapılmaması önemlidir.

Pire Eve Nasıl Girer

Pire türleri zıplayarak hareket eden canlılardır. Haşere türleri arasında en uzağa sıçrama özelliğine sahip pireler kişiden kişiye kolaylıkla geçiş sağlayabilen canlılardır. Özellikle okul, alışveriş merkezi, hastane, pazar, otobüs gibi toplu yaşam alanlarında pireler insanlar arasında kolayca geçiş sağlamaktadır. Bu nedenle toplu yaşam alanlarına pire ilaçlama uygulaması yapılması oldukça önemlidir. Pireler evcil hayvanlarınızın tüyleri arasına yerleşerek de evlerinize ulaşabilmektedir. Çeşitli yollardan eve kolayca geçiş sağlayan pirelerden kurtulmak için profesyonel destek şarttır.

Pire İlaçlama Firmalarının Sahip Olması Gereken Önemli Özellikler

 • İlaçlama hizmeti alacağınız firmanın yasal bir kurum olması çok önemlidir. Yasal firmalar Sağlık Bakanlığı tarafınca onaylı ve çalışma ruhsatına sahiptir
 • Pire türlerini yok etmek için kullanılan ilaçlar insan ve doğa sağlığına zarar vermeyecek bir formda üretilmelidir. Pire ilaçlama firmaları tarafından kesinlikle bu ilaçlar kullanılarak uygulamalara başlanmalıdır. Kullanılan ilaçların TSE etiketi yer almalıdır
 • Pireleri etkisiz kılmak için kullanılan ilaçlar pire türüne özel olarak kullanılmalıdır
 • Pire ilaçlama uygulamalarını gerçekleştirecek personeller, firma tarafından gerekli eğitimleri almış tecrübe ve bilgi donanımına sahip profesyonel kişiler olmalıdır.
 • Yapılan uygulama sonrasında firma size gereken onaylı belgeleri teslim edebilmelidir
 • Hizmet alacağınız firmanın 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlaması taleplerinize zamanında cevap verebilmesi için önemlidir
 • İlaçlama personelleri ilaçlama öncesi ve sonrasında Müşterisine gerekli bilgilendirmeleri yapabilecek özende hizmet sağlamalıdır

Bio-Active böcek ilaçlama firması, pire ilaçlama firmalarının taşıması gereken tüm şart ve özellikleri bünyesinde barındırarak müşterisine gün boyu kaliteli ve ekonomik hizmetin kapılarını açmaktadır.

Pire İlaçlama Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Pire ilaçlama, yapılacak yöntemin belirlenmesi için pire sorunu yaşanan alanlar ilaçlama personelleri tarafınca incelenmelidir. Ortamda var olan pire türü, pirelerin yoğunluğu, ilaçlama yapılacak alanın özellikleri ve kullanılacak ilaç miktarı pire ilaçlama yöntemlerini ve ilaçlama fiyatlarını belirleyen önemli unsurlardır. Böylelikle sağlıklı ve garantili çözüme ulaşılacaktır. Yanlış uygulamalar boşa zaman kaybına neden olduğu gibi maddi kayıpların yaşanmasına da neden olmaktadır.

Pire İle Mücadele Nasıl Yapılmalıdır

Pireler ile mücadele nasıl yapılır? sorusunun en doğru cevabı profesyonel destek almanız olacaktır. Çünkü pireler tek tek yakalayıp yok edemeyeceğiniz kadar küçük ve sayısı çok olan canlılardır. Pirelere karşı yapılacak bireysel müdahaleler pirelerin üzerinize sıçrayarak saklanmasına ve pire ısırığına maruz kalmanıza neden olabilir. Haşere türlerine karşı kullanılan ilaçların kimyasal birleşenlerden oluştuğu unutulmamalıdır. Yanlış kimyasal ilaç kullanımlarının insan sağlığına önemli derecede olumsuz etkileri bulunmaktadır. Cilt hastalıkları, Astım ve Zehirlenmelere kadar varan sonuçlara neden olan kimyasal kullanımları, bilgi ve tecrübe sahibi olan kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu nedenle pire ilaçlaması alanında uzman kişilere bırakılmalıdır.

Periyodik İlaçlama

Periyodik ilaçlama uygulamaları pire türlerinden daima sağlığınızı ve çevrenizi korumanızı sağlayacaktır. Gıda satışı ve üretimi yapan şirket ve kuruluşların yasal olarak periyodik ilaçlama yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Periyodik olarak uygulanan ilaçlama yöntemleri sayesinde haşereler yaşam alanlarına geçiş sağlayamazlar.

Pire Hangi Mevsim Ürer

Pirelere yılın her mevsimi üreyerek yaşam alanlarımızda görülebilen haşere türüdür. Fakat sıcak ortamlarda üreyerek barınmayı daha çok seven pire yaz mevsiminin gelmesiyle beraber yoğun bir üreme evresi geçirir. Dolayısıyla pire sorunlarıyla yaz mevsiminde daha çok karşılaşmaktayız.

Pirelerden Kurtulmanın Yolları

Pireden kurtulmanın yolları, profesyonel pire ilaçlama uygulamaları ile mümkündür. Bio-Active böcek ilaçlama firması olarak pire ilaçlamaları ile sektörde daima en kaliteli hizmeti sunarak yaşam alanlarınızı pire türlerinden kurtarıyoruz. Pire ile karşılaştığınız anda pirelerin yumurta bırakarak çoğalmalarına fırsat tanımadan firmamız ile irtibata geçerek pire ilaçlama hizmeti talep edebilirsiniz. Böylelikle kısa sürede güvenli yollarla pire türlerinden yaşam sürdüğünüz alanları arındırabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı pirelerden arındırmanın yanında dezenfekte eden firmamız mikrop ve virüslere karşı etkin koruma sağlamaktadır.

Haftanın her günü ve her saati pire ilaçlama hizmeti sağlayan firmamıza ulaşarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Firmamıza www.bocekilaclama724.com adresinden veya iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz 7/24 hizmet sağlamaktadır.

 

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın