Genel

Pire Isırması

Pire kan emici bir haşere olduğu için çeşitli zararlara neden olmaktadır. Pire kan emme aşmasında insanı ısırmaktadır. Pire ısırması sonucu kişide rahatsızlık ve sağlık sorunları görülebilmektedir. Çünkü kan yoluyla bulaşan hastalıklar insanlara daha hızlı bir şekilde etki göstermektedir. Pire hasta canlıdan kan emerken aldığı virüsü sağlıklı bir bireye taşımaktadır. Dolayısıyla önemli sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedirler.

Pire ısırması sonucu en çok görülen problem cilt hastalıkları ve Alerjik reaksiyonlardır. Pirenin ısırdığı bölgede kaşıntı ve kızarıklık görülür. Kaşıntıya bağlı olarak pire ısırması sonucu kalıcı cilt lekeleri ve yara izleri oluşabilmektedir.

Pirelerden İnsanlara Bulaşan Hastalıklar;

Pirelerin taşımış olduğu mikrop ve virüsler nedeniyle kişiler üzerinde birçok hastalık gözlemlenmiştir. Veba, humma, verem, sıtma, cilt hastalıkları ve alerjik hatalıklar pirenin neden olduğu bazı hastalık türleridir.

Pire yeryüzünde oldukça fazla türe sahiptir. Ancak yaşam alanlarımızda görülen belli başlı türleri bulunmaktadır. Kedi piresi, köpek piresi, insan piresi, toz piresi, su piresi ve kuş piresi sıkça ilaçlaması yapılan canlılardır.

Bio-Active böcek ilaçlama firması olarak haşere ilaçlama uygulamalarımızla profesyonel hizmet sağlamaktayız.7 gün 24 saat ilaçlama servislerimize ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım