Genel

Pirenin Zararları

Pire insan kanı ile beslenen küçük haşeredir. Pirenin zararları da bu nedenle çok olabilmektedir.Pirenin insan ve hayvan kanı emerek beslenmesi ve hızla çoğalması beraberinde büyük sorunları getirmektedir.

Kan yoluyla beslenirken hasta canlıdan aldığı mikrop veya virüsü bir diğer canlıya taşıyarak veba, humma, sıtma, verem, dizanteri gibi önemli hastalıkların yaşanmasına neden pire, çok sayıda türe sahiptir.

Kedi piresi, köpek piresi, insan piresi, toz piresi ve su piresi gibi türlere sahip olan pire, insanların yaşamına özellikle yaz aylarında dahil olmaktadır. Çünkü pire türleri sıcak ortamlarda barınmayı seven ve sıcak havalarda hızla üreyen canlılardır. Pirenin zararları çok kişinin ortak sorunu olmaktadır.

Pire kan emme aşamasında insanları ısırarak alerjik reaksiyonların yaşanmasına da neden olmaktadır. Pirenin ısırdığı bölgede acı ve kaşıntı hissi oluşur. Isırılan yerde kaşınmaya bağlı olarak ciltte tahrişler ve kalıcı yara izleri görülebilmektedir. Pirenin zararları insanları olumsuz olarak etkilerken yapılması gereken en doğru davranış profesyonel pire ilaçlama firmaları tarafından destek almaktır.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım