Genel

Sağlık Ocağı İlaçlama

Sağlık ocaklarında tıbbi atıklarla rahatlıkla temasa geçen haşere ve kemirgenlere karşı bir disiplin içinde sağlık ocağı ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Ülkemizde son dönemlerde halka daha çok hizmet veremeye başlayan Sağlık Ocakları Aile hekimliğinin oturmasıyla da kalabalık alanlar olmaya başladılar. Bu durum Sağlık Ocağı İlaçlama ihtiyacını doğrudan ön plana çıkarmaktadır.

Sağlık Ocağına hasta, çocuk ve orta yaş grubu gelmektedir.  Sağlık ocaklarının ameliyat odaları durumları olmasa da, açıkta kalmış yaralar ve pansumanlar için sağlık ocakları hizmet vermektedir.  Sağlık ocaklarında hastanelerde olduğu gibi yemek odası ve ilaç depoları mevcuttur.

Bu yüzden ilaçlama yapılacak alanların ilaç deposu, yemek odası gibi alanların üstü örtünerek jel ilaçlama yöntemleri sayesinde haşereler kontrol altına alınmaktadır. Sağlık ocaklarında tıbbi atıklarla rahatlıkla temasa geçen haşere ve kemirgenlere karşı bir disiplin içinde ilaçlama yapılması gerekmektedir.

En Çok İlaçlama Yaptığımız Haşere Türleri

Hamamböceği, danaburnu, Akrep, eşek arısı, pire, yılan, apartman böceği, kene, çıyan, bit, kakalak, tatarcık, tahtakurdu, tahtakurusu, kırkayak, Amerikan hamamböceği, Alman hamamböceği, halı böceği, gümüş böceği, uyuz böceği, kulağakaçan, sinek, sivrisinek, yaban arısı, fare, lağım faresi, fındık faresi, çatı faresi, güve, çekirge, akar, mite, karınca, örümcek, karafatma, salyangoz, kertenkele, Kalorifer böceği,  tespih böceği.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Sağlık Ocağı İlaçlamak için ilaçlama şirketimizin modern ve son teknoloji yöntemleri mevcuttur. Bu uygulama yöntemleri;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları ve fare düzenekleridir.

7/24 hizmet veren firmamızı arayarak, ilaçlama hizmetleri için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım