Genel

Tesbih Böceği İlaçlaması

Tesbih Böceği Mücadelesi

Tespih böcekleri insanların yaşadıkları yerlerde var olurlar. Bu böcekler ile karşılaşma ihtimalimiz çok yüksektir ve tespih böcekleri oldukça zararlı canlılardır. Bu durumdan dolayı tespih böceği ile karşılaşılmadan yaşanılan mekan da periyodik olarak tespih böceği ilaçlamasının yapılması sağlıklı olacaktır. Tespih böceği neye benzer? Tespih böcekleri oldukça küçük canlılardır. Bu böceklerin üst kısımları kabukludur. Tespih böceklerinin en belirgin ve ilginç özelliği bu canlıların bir tehlike sezdikleri anda tespih tanesi gibi yuvarlak bir şekil almalarıdır. Bu böceklerin ismi aldıkları bu şekilden gelir. Tespih böceklerinin üzerinde bulunan kabuğun özelliği sert ve katmanlı olmasıdır. Katmanların arasının elastik olması sonucu bu canlılar bir tehlike sezdiklerinde tespih tanesi şeklini alabilirler. Tespih böceğinin fiziki yapısı düşünüldüğünde, tespih böceği ilaçlama işleminde kullanılacak kimyasalın bu canlının sinir sistemine etki edecek şekilde olması sağlıklı olacaktır.

Tespih böcekleri, bitkiler, otlar, bitkisel ürünler ile beslenirler. Bu canlılar insanları ısırmazlar, kan emmezler. Ancak taşıdıkları mikrop nedeni ile insanlar için oldukça tehlikelidirler. Evlerimiz, hanelerimiz içinde, bu canlıların var olma durumunda beslenmek için tercih edecekleri alanlar saksılar, ev içerisinde bulunan çiçekler olacaktır. Bunlara ek olarak tespih böcekleri açıkta bulunan meyve ve sebzeler ile de beslenirler. Tespih böceği ilaçlama işlemi gerçekleştirilirken özellik bu canlıların gıda olarak tüketebilecekleri maddelerin bulunduğu bölgelerin ilaçlanması sağlıklı olacaktır.

Tespih böcekleri üzerlerinde barındırdıkları mikropları insanlara, besin olarak tükettikleri gıdalar, bitkiler üzerine salyalarını ve dışkılarını bırakarak geçirirler. Ortamda tespih böceğinin varlığı tespit edildiği anda, profesyonel bir firma yardımı ile tespih böceği ilaçlama işleminin yapılmasının yanı sıra, açıkta bulunan bütün gıdaların imha edilmesi gerekecektir. Tespih böcekleri diğer haşerelerde olduğu gibi su ihtiyaçlarını gidermek için nemli, rutubetli bölgelerde yaşamayı tercih ederler. Evlerimiz içerisinde ne çok nem rutubet oluşan alanlar su borularının çevreleri, banyo ve lavabo kenarlarıdır. Tespih böceği ilaçlama işlemi sırasında, bu canlının besin olarak kullandığı bitkilerin çevresinin dikkatli ilaçlandığı gibi nem, rutubet olan, nem, rutubet olabilecek bölgelerinde dikkatli ilaçlanması tespih böceği sorununun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım