Bilgi

Tezgah Üstündeki Karıncalar Nasıl Önlenebilir

 

Tezgah üstündeki karıncalar nasıl önlenebilir Karıncalar, Ülkemizde en sık rastlanan haşere sorunlarından biridir. Karıncalar, evinize giren diğer haşerelerin çoğu gibi Yuvalanma, yiyecek, veya su bulmak için evinize girer. Koloniler denilen büyük gruplarda birlikte yaşarlar.

Tezgah üstündeki karıncalar nasıl önlenebilir

 

Tezgah üstündeki karıncalar nasıl önlenebilir Karıncalar tezgahınızda veya zemininizde ise büyük olasılıkla işçi karınca sınıfına sahipsiniz. Dünyada 10000’den fazla karınca türü vardır; Ancak bu makalede, evinizde veya işyerinizde ve çevresinde görülen en yaygın olanları ele alacağız. Haziran ve Temmuz ayları olduğunda yol ve kaldırım  çatlaklarındaki küçük kum yığınlarını fark etmeye başlamak için ortak aylardır. Bunlar, çoğunlukla yanlış değerlendirilen Kaldırım Karıncaları’dır. Firavun Karıncaları, Ülkemizde yaygın başka bir haşere türüdür. Bir karınca kraliçesi basitçe koloninin yumurta üreticisidir ve hayatları boyunca binlerce yumurta bırakabilir. Bu yüzden Firavun Karıncaları ve diğer karıncalarla mücadele ederken bunları göz önünde tutmak gerekir, çünkü tezgah üstünde gördüğünüz karıncaları yok etmek mücadelenin kısa sürede çözümlenmesini gösterir. Uzun vadedeki sorunların üstesinden gelmek için çok daha tecrübeli olmak ve mekanın keşif değerlendirmesini iyi yapmak gerekir. Unutmayın ki bu karıncalar, yiyecek ve su arayan işçilerdir ve onları yok etmek aslında uzun vadede kontrol altına almak için çok etkili olduğunu söyleyemeyiz. Tüm karıncaları kontrol etmenin en etkili yolu, profesyonel destektir. Uzmanisr ilaçlama hizmetleri teknisyenleri sağlık bakanlığı tarafından eğitim almış profesyonel biyosidal ürün kullanma yetki belgesine sahip teknisyenleridir.

 

Karıncaları Kontrol Etmek ve Önlemek

 

Karıncalar her türlü mekanda görülebilir. Bunlar istemediğimiz yerler de dahil olmak üzere. Küçük ve hızlıdırlar ve evinizdeki tüm çatlaklar ve aralıklardan kolayca geçebilir zararlı olabilirler. Evde görülen karıncalar, Arjantinli karıncalar ya da firavun karıncalar gibi ortak ev karınca çeşitleri, sıcak aylarda evinize sızmak için en muhtemel haşeredir, ancak diğer türlerde zaman zaman görülebilir. Evinizdeki karıncalar kesinlikle rahatsız edicidir, Evde zaten bulunan veya elde etmeleri daha kolay olan besin malzemeleri sebebiyle evlerde daha çok mutfak kısımlarında tezgah üstünde görülürler. Tezgah üstünde bırakılan bir besin maddesine hemen istila ederek bir anda sayıları binlerce olabilir. Karınca ile mücadele etmenin en başarılı yolu kesinlikle profesyoneller tarafından yapılan uygulamalardır. Karıncaları başarılı bir şekilde önlemenin adresi uzmanist ilaçlama hizmetleri istanbulun her ilçesine kesintisiz hizmet vermektedir.

Neden Karıncaları Kontrol Etmelisiniz?

Çoğu karıncalar nispeten zararsızdır, ancak evlerde veya binalarda rahatsızlık verebilirler. Yemek için avlanırlar ve genellikle mutfak yüzeylerinde veya dolaplarda bulunurlar. Bu karıncaların birçoğunu eşyalarınızda hatta besin kaynaklarının bulunduğu dolapların içlerinde, ekmek poşetlerinde, görmeniz mümkündür. Ateş karıncaları ve marangoz karıncaları gibi bazı karınca türleri ek risk oluşturmaktadır. Ateş karıncaları insanları ve hayvanları sokabilir ve ahşabın içinde yuvalanmış marangoz karıncaları bir binanın yapısına zarar verebilir. Bir karınca sorununu görmezden gelirseniz, karıncalar çoğaldığında ve koloni büyüdükçe muhtemelen daha da kötüleşir içinde çıkalamaz bir hal alabilir.

Karınca sorunlarınız varsa, sorununuzun etkili bir şekilde çözülmesini sağlamak için en iyi seçenek Uzmanist İlaçlama’ ya bildirin ve yalnızca davet edilen misafirler evinize girebilecek duruma getirin.

 

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım