Diğer Haşereler

Toz Böceği İlaçlama

Toz Akarı Mite Mücadelesi

Toz böceği diğer ismiyle akar böceği mite ve mayt isimleriyle de bilinen çok küçük haşerelerdir. Akar, gözle fark edilmeyecek kadar küçük bir canlı olup çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedir.Toz böceği, farklı türlere sahiptir. Yaklaşık olarak akarların iki yüz türü olduğu tespit edilmiştir. Bu haşere türlerini her alanda görmek neredeyse mümkündür. Bu nedenle de sık sık ve profesyonel olarak toz böceği ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Akar Böceklerinin Beslenme Şekilleri ve Yaşam Alanları

Akar, insanların ve hayvanların ortama dökülen kıl ve deri döküntüleri ile beslenme ihtiyacını gidermektedir. Bu nedenle toz böcekleri daha çok yatak, yorgan ve yastık içlerinde bulunmaktadır. Halı ve kilim içlerinde de bulunan bu haşereler çeşitli hastalıkların yaşanmasına da neden olmaktadır. Bronşit, astım ve solunum yolu hastalıklarına neden olan bu böcekler en çok çocukların rahatsızlanmasına neden olmaktadır. Bu gibi problemlerle karşı karşıya kalmamak için akar ilaçlama uygulamaları oldukça önemlidir.

Toz böceği ilaçlama uygulamaları düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde yaşam alanlarınızın içinde akar böcekleri barınamayacaktır. Bio-Active böcek ilaçlama şirketi, tüm böcek türlerine karşı ilaçlama hizmeti sağladığı gibi akar ilaçlama hizmetiyle de görev başındadır. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı profesyonel hizmet sağlayan firmamıza ulaşarak akar ile mücadele de başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Akarlardan kurtulmak Bio-Active böcek ilaçlama firması ile çok kolaydır.

Firmamıza bocekilaclama724.com adresimizden ve iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Alanında uzman kadromuz 7 gün 24 saat hizmet sağlamaktadır.Kaliteli ve ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ile hizmet vermekteyiz.

MİTE ( TOZ AKARLARI ) »

Mite,  ( toz akarı) şekilleri yumurta ve ya armut biçimindedir. Çoğu mitelerin ( toz akarı ) vücutlarının üst tarafı kabarıktır, bazılarının düzdür. Mitelerin ( toz akarı ) deride değişik şekil ve büyüklükte tüyler, kıllar ve dikenleri vardır. Dişi miteler ( toz akarı ) oval şekilli, kırmızı renkli ve tombuldur. Bacakları uzun, boyun araları geniş ve […]

MİTE ( TOZ AKARI ) NEDİR? »

 

Mite ( toz akarı ) gözle görülemeyecek kadar küçük mikroskop canlılardır. Toz akarının oval bir şekli vardır. Mite ( toz akarı ) 8 bacaklı olup vücudunun her yerinde tüyü ve kılları olan bir parazittir. Maytların  ( mite ) bacakları uzun boyun araları geniş ve sarı renktedir. Miteler

MİTE (TOZ AKARI ) İNSANI ISIRMI? »

Toz akarı ( mite ) insanı ısırır. İnsan vücudun da deri içine girerek astım ve alerjik reaksiyonları bulaştırır. İnsan vücudunda bazen oluşan hafif iğnelenmeler mitenin ( toz akarı ) ısırmasından kaynaklanır.

MİTELER EN ÇOK NERELERDE YAŞARLAR? »

Miteler  ( toz akarı ) genellikle sıcak ve nemli ortamlarda yaşarlar. Toz akarları ( mite )  özellikle halı, yastık, yatak ve üzeri toz tutan bütün eşyaların üzerinde yüksek oranda bulunurlar. Miteler ( toz akarı ) insan vücudu üzerinde de yaşayabilmektedirler.

MİTE İNSANDA EN ÇOK HANGİ HASTALIĞA SEBEP OLUR? »

Mite ( toz akarı ) bulunduğu ortama dışkılarını bırakarak, egzama, astım ve alerjik reaksiyonlarına sebep olur. Mitelerin ( toz akarı ) bu mikro tozlarını solunum yoluyla aldığımızda alerjik rahatsızlıklar oluşur. Bu nedenle mite bulunan ortamın ilaçlanarak, oluşturduğu bakterilerden kurtulmak gereklidir.

MİTE ( TOZ AKARI ) İLAÇLAMASINI KİMLER VE NASIL YAPMALIDIR? »

Mite ( toz akarı ) ilaçlamasını yasal olan yetkili ilaçlama firmaları yapmalıdır. Ferdi mücadele miteler için kesin sonuç yaratmaz. Toz akarı ( mite ) için herhangi bir yerden alınan ilaç miteler için olumsuz olmasıyla birlikte, kişinin yanlış kullanımında ciddi zehirlenmelere yol açabilir. Bu nedenle toz akarları ( mite )  ilaçlaması ilaçlama şirketleri tarafından yaptırılmalıdır. İlaçlamayı […]

 

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım