Genel

Yılan İlaçlama

Yılan en çok bilinen tehlikeli sürüngenler arasında yer almaktadır. Yılan çok sayıda türe sahip olarak farklı renk ve boyutlarda görülmektedir. Özellikle yaz dönemlerinde yılan ilaçlama ile bu canlılardan kurtulmak mümkündür.

Dünya üzerinde yaşam süren yılanların %99’u zehir taşımaktadır. Yılanlar yumurta bırakarak çoğalırlar. Yılan yumurtaları genellikle kayalık altı ve toprak altlarında görülmektedir. Yılanlar etçil olarak beslenen canlılardır. Yılan ilaçlama uygulamalarında yılanların yuvalarının tespit edilerek ilaçlanması oldukça önemlidir. Aksi uygulamalarda yılan ile mücadele olumlu sonuç vermemektedir.

Yılanlar beslenme iş güdüsüyle yaşam alanlarımızın içine kadar ulaşabilirler. Evinde yılanla karşılaşarak büyük korku yaşayan çok kişi bulunmaktadır. Yılan ilaçlama uygulamaları Bio-Active böcek ilaçlama tarafından açık ve kapalı tüm bölgelere güvenle uygulanmaktadır.

Türkiye’de En Çok Görülen Yılan Türleri;

  • Şeritli engerek
  • Mısır Kobrası
  • Kör yılan
  • Çukurbaşlı yılan
  • Koca engereği
  • Kafkas engereği
  • Ağrı engereği

Yılanlardan korunmak için bireysel yöntemlerden daima uzak durmalısınız. Bireysel müdahale esnasında yılan sokmasına ve yılan boğmasına maruz kalabilirsiniz. Yılanlar çok güçlü canlılar olup kendilerini savunmak için karşısındaki canlıya zarar verirler. Yeşil alanların yoğun olduğu bölgelerde yılan türlerine daha çok rastlanmaktadır. Firmamız kapalı ve açık tüm alanlarda Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilaçlama yöntemleriyle yanınızdadır.

Yaşam sürdüğünüz alanlarda bu zararlı canlı türü ile karşılaştığınız vakit gerekli önlemleri alarak alanında uzman kişilerden yardım almayı ihmal etmemeli

Yazar Hakkında

Bio-Active İlaçlama

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Biz Sizi Arayalım